Britu pilots Lūiss Hamiltons svinēja uzvaru 2020. gada sezonas 12. posmā - Portugāles ​Grand Prix - ​tādējādi kļūstot par uzvarām bagātāko pil Luiss Hamiltons kļūst par uzvarām bagātāko F-1 pilotu

Hamiltons apsteidz Šūmaheru un uzstāda vēl vienu F-1 rekordu

Hamiltons svinot kārtējo uzvaru

Pirmas formulas (F-1) Mercedes komandas britu pilots Lūiss Hamiltons svinēja uzvaru 2020. gada sezonas 12. posmā - Portugāles Grand Prix - tādējādi kļūstot par uzvarām bagātāko pilotu F-1 vēsturē.

Uz F-1 pirmās vietas pjedestāla pakāpienu Hamiltons kāpa jau 92. reizi savā karjerā, kas ir par reizi vairāk nekā to iespēja leģendārais vācu pilots Mihaels Šūmahers.

"Būs vajadzīgs laiks, lai es to pilnībā aptvertu," pēc panākuma Portugālē atzina Hamiltons. "Joprojām nespēju atrast vārdus, lai raksturotu savas sajūtas."

"Kādreiz varēju tikai sapņot par to, kur esmu šodien," paturpināja sportists. "Esmu ļoti lepns par to darbu, ko šodien paveicu es un komanda. Kad pieņēmu lēmumu pievienoties Mercedes komandai, es zināju, ka mēs izcīnīsim čempiona titulus, bet nedomāju, ka to izdarīsim tik daudz reižu. Es arī nedomāju, ka uzvarēsim tik daudz sacīkšu. Mums šis ir fenomenāls laiks. Ne tikai es piedzīvoju šo vēsturisko sasniegumu, bet arī visa komanda. Domāju, ka visi saprot, ka ir daļa no tā. Kas par laiku, kad būt dzīvam."

Otru vietu Portugāles Grand Prix posmā izcīnīja Valteri Botass (Mercedes), bet trešo nīderlandietis Makss Verstapens (Red Bull). Uzreiz aiz pjedestāla palika Šarls Leklērs (Ferrari).

Hamiltons visai pārliecinoši dodas pretī savam septītajam čempiontitulam. Viņš 12 posmos iekrājis 265 punktus. Otrajā vietā ir brita komandas biedrs Botass, kurš iekrājis 179 punktus, bet trijnieku noslēdz Verstapens ar 162 punktiem.

Šosezon F-1 bija plānojis aizvadīt 22 sacīkstes, taču Covid-19 pandēmijas dēļ pagaidām apstiprinātas ir vien 17. Ja Hamiltons spēs noturēt savu pārsvaru un viņam izdosies izcīnīt savu septīto titulu, tad britu braucējs būs atkārtojis vēl vienu Ferrari leģendārā pilota Šūmahera rekordu.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. RFS Latvijas kausā dosies uz Ventspili, liepājnieki uzņems Pertijas 'Valmieru'

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!