Gulbis 'Challenger' turnīrā piedzīvo desmito neveiksmi pēc kārtas

Ernests Gulbis

Latvijas pirmā vīriešu tenisa rakete Ernests Gulbis (ATP 185.) pirmdien Francijā piedzīvoja zaudējumu Kempēras Challenger sērijas turnīra pirmajā kārtā, kas tenisistam bija jau desmitais zaudējums pēc kārtas.

Ernests Gulbis pirmajā spēlē ar rezultātu 4-6, 6-7 (3:7) atzina Itālijas sportista Frederiko Gaio (ATP 136.) pārākumu, kurš turnīrā ir izlikts ar piekto numuru. Šī bija abu tenisistu pirmā tikšanās reize.

Maču līdz divu setu uzvarai, Gulbis un Gaio iesāka pārliecinoši, pirmajos astoņos geimos abiem sportistiem noturot savu servi, neļaujot pretiniekam iegūt breika pārsvaru. Pirmā seta devītais geims izrādījās Gulbja klupšanas akmens, jo viņš pie savas serves pasniedza pretiniekam dāvanu - divas breikbumbas. Itālis iespēju izmantoja, bet turpinājumā noturēja savu serves geimu, izcīnot uzvaru ar 6:4.

Otrā seta ceturtajā geimā latvietim no rezultāta 0:40 izdevās atspēlēties un lauzt pretinieka servi. Tomēr jau nākamajā geimā Gaio paveica to pašu, laužot Gulbja servi pēc tāda paša 0:40 rezultāta. Turpinājumā latviešu tenisistam bija divas breikbumbas, lai uzveiktu itāļa servi, taču tās neizdevās izmantot. Otrais sets aizgāja līdz taibreikam, kurā ar 7:3 bija pārāks Gulbja sāncensis.

Latviešu tenisists nav izcīnījis uzvaru kopš pērnā gada 31. augusta, kad Čehijas pilsētas Ostravas Challenger turnīrā ar 6-4, 6-1 tika pievarēts Dalibors Svrčina. Kopš tā laika Gulbis piedzīvojis jau desmit zaudējumus pēc kārtas.

Šosezon Gulbis piedalījies divos ATP tūres turnīros. Austrijas atklātā čempionāta kvalifikācijas pirmajā kārtā latvietis nespēja uzveikt Blažu Rolu (ATP 154.), kam sekoja zaudējums arī Stambulas Challenger kvalifikācijas pirmajā spēlē, kad ar 4-6 un 5-7 tika atzīta sakāve pret ranga trešā simta Dominikānas Republikas sportistu Roberto Sidu Subervi.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Rīgas 'Dinamo' izbraukuma spēļu sēriju noslēdz ar zaudējumu