Gulbis apstājas 'Australian Open' kvalifikācijas pirmajā kārtā

Austrālijas atklātā tenisa čempionāta kvalifikācijas pirmo kārtu neizdevās pārvarēt Latvijas vīriešu pirmajai raketei Ernestam Gulbim (ATP 185.), kurš Kataras galvaspilsētā Dohā ar 6-7 (2:7), 3-6 piekāpās Slovēnijas sportistam Bložam Rolam (ATP 154.).

Pirmajā setā tenisisti nosargāja visus savus serves geimus, seta uzvarētāju noskaidrojot taibreikā, kur pārāks ar 7:2 bija slovēņu otrais numurs Bložs Rola. Arī otrajā setā pārsvars bija Gulbja pretiniekam. Latvietis zaudēja divus savas serves geimus, setā piekāpjoties ar 3:6. Par dalību kvalifikācijā Gulbis saņems 25 tūkstošus Austrālijas dolāru.

Slovēnis otrajā kvalifikācijas kārtā spēkosies ar francūzi Matiasu Burgu (ATP 214.). Covid-19 pandēmijas dēļ turnīra atlase pirmo reizi notiek ārpus Austrālijas - vīriešu kvalifikācija norisinās Kataras galvaspilsētā Dohā, bet sieviešu atlase norisinās Dubajā.

Pagājušajā sezonā latvietis triumfēja visās trijās Australian Open kvalifikācijas kārtās un ieguva ceļazīmi uz Grand Slam turnīru. Turnīrā Gulbis uzstādīja savu Melnburnas rekordu, aizcīnoties līdz trešajai kārtai, kurā ar 6-7 (2:7), 4-6, 3-6 piekāpās Francijas spēlētājam Gaelam Monfisam.

Pamatturnīrs Melnburnā notiks no 8. līdz 21. februārim. Pērn vīriešu konkurencē dominēja serbs Novaks Džokovičs, bet dāmu sacensībās labākā bija Sofija Kenina no ASV.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. 'Nets' iesāk spēcīgi, taču nespēj uzvarēt 'Thunder' talantus