Zemgus Girgensons piekritis jaunam līgumam ar Nacionālās hokeja līgas klubu Bufalo ​Sabres​, kurā pavadījis visu savu profesionālā hokejista karje Girgensons pagarina līgumu ar Bufalo 'Sabres' komandu

Girgensons vēl uz vismaz trīs gadiem paliek 'Sabres' vienībā

Zemgus Girgensons Bufalo Sabres

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons piekritis jaunam līgumam ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu Bufalo Sabres, kurā pavadījis visu savu profesionālā hokejista karjeru, ziņo Ziemeļamerikas mediji.

NHL brīvo aģentu tirgus atvērsies piektdienas vakarā pēc Latvijas laiki, kas nozīmē, ka tikai tad spēlētājiem būs atļauts parakstīt līgumus ar jaunām komandām. Tomēr izņēmumi ir vienības, kuras spēlētāji jau pārstāvējuši aizvadītajā sezonā, tādā gadījumā līgumu atļauts parakstīt jebkurā laikā. Arī ilggadējais Sabres spēlētājs Zemgus Girgensons nolēmis izmantot iespēju un vienoties par palikšanos Bufalo kluba rindās.

Klubs par līguma noslēgšanu vēl nav snieguši oficiālu apstiprinājumu, taču Ziemeļamerikas NHL apskatnieki lēš, ka vienošanās panākta uz trīs gadiem. Līgums paredz, ka Girgensona alga vienā sezonā būs 2,2 miljoni ASV dolāru, kamēr iepriekš latvietis sezonā pelnīja 1,6 miljonus.

Sabres īpašumā latvietis nonāca, kad viņu 2012. gada NHL draftā ar 14. kārtas numuru izraudzījās Bufalo vienība. Septiņu sezonu laikā Girgensons Sabres sastāvā aizvadījis 489 mačus, tajos guvis 61 vārtus un izdarījis 77 rezultatīvas piespēles. Aizvadītajā sezonā latvietis 69 spēlēs izcēlās ar 12 goliem un 19 rezultatīvām piespēlēm. Šo gadu laikā viņš kļuvis par komandam stabilu pamatvērtību, pildot melnā zirdziņa pienākumus trešajā vai ceturtajā virknējumā.

Pie vienošanās ar NHL klubu ticis arī latviešu vārtsargs Matīss Kivlenieks, kurš noslēdzis divvirzienu līgumu ar jau pērn pārstāvēto Kolumbusas Blue Jackets vienību. Aizvadītajā sezonā Kivlenieks debitēja uz Ziemeļamerikas galvenās skatuves, kopā piedaloties sešos mačos, pārsvarā pildot otrā vārtsarga lomu vai spēlējot Amerikas hokeja līgā (AHL). Hokeja aprindās mēļo, ka Blue Jackets uz citu komandu aizmainīs kādu no abiem pamatvārtsargiem - latvieti Elvi Merzļikinu vai somu Jonasu Korpisalo. Tas nozīmē, ka Kivlenieks varētu kļūt par stabilu komandus otro numuru.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Latvijas futbola kausa ceturtdaļfinālā būs Rīgas derbijs.