Futbola leģenda Maradona aizgājis mūžībā

Trešdien 60 gadu vecumā zemes šūpulī iegūlies argentīnietis Djego Maradona, kurš tiek uzskatīts par vienu no visu laiku labākajiem futbolistiem. ziņo medijs BBC.

Futbola leģendai apstājās sirdsdarbība savās mājās Buenosairesā. Novembra sākumā 60 gadus vecajam Maradonam tika veikta operācija, lai izņemtu trombu, kas atradās starp viņa smadzenēm un galvaskausu. Slimnīcu titulētais futbolists pameta pirms nepilnām divām nedēļām, visu pasaules futbola līdzjutēju klātienē vai neklātienē atbalstīts.

Savā profesionālajā futbolista karjerā Djego Maradona pārstāvēja Eiropas grandu Barcelona, itāļu Napoli un Spānijas Sevilla. Ar Nepālas komandu kājbumbas eksperts izcīnīja divus Itālijas čempiontitulus. 1960. gadā dzimušais argentīnietis pārstāvēja arī savas dzimtenes klubus Argentino Juniors, Newells OId Boys un Boca Juniors, kur viņš 37 gadu vecumā arī noslēdza savu profesionālo karjeru.

Maradona ar Argentīnas valstsvienību piedalījās četros Pasaules kausos futbolā, karjeras gaitā gūstot 34 vārtus 91 spēlē izlases rindās. Viņš bija izlases kapteinis slavenajā 1986. gada Pasaules kausā, kurā Argentīna izcīnīja čempiona titulu. Maradona ceturtdaļfināla mačā pret Anglijas vienību guva vienus no futbola aprindās aprunātākajiem vārtiem, jo tie tika iesisti ar roku, ko vēlāk nosauca par Dieva roku (The hand of God).

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Par spīti Covid-19 saslimšanām vairākas komandās, LFF nolemj turpināt Virslīgu