F-1 pilots Grožāns pēc smagās avārijas: "Es redzēju tuvojamies nāvi"

F-1 pilots Grožāns pēc avārijas

Francijas Formula 1 (F-1) Haas komandas pilots Romēns Grožāns Bahreinas trases posmā iekļuva smagā avārijā, pēc kuras sportists atzīst, ka redzējis tuvojamies nāvi un ir priecīgs, ka palicis dzīvs.

Romēns Grožāns svētdien Bahreinas trases Grand Prix posmā ar 220 kilometru stundā lielu ātrumu ietriecās trases apmalē. Trieciena rezultātā viņa vadītā mašīna momentāli aizdegās un sadalījās divās daļās. Francijas pilots ir sveiks un vesels, atlabstot no muguras un roku apdegumiem.

"Es nezinu, vai pastāv vārds "brīnums" un, vai to varu izmantot šajā situācijā, bet katrā gadījumā - šis nebija mans laiks mirt," televīzijas kanālam TF1 atklāja Grožāns, ko vēlāk citēja portāls autosport.com.

Francijas pilota dzīvību glāba operatīvā rīdzība un izkļūšana no formulas mazāk nekā pusminūtes laikā. "Tas likās daudz ilgāk kā 28 sekundes. Es redzēju, ka vizieris kļuva oranžs. Es redzēju liesmas mašīnas kreisajā pusē," atceras braucējs. "Es domaju par daudz un dažādām lietām, to skaitā Nikiju Laudu [F-1 leģenda], tāpat es domāju, ka viss nevar beigties šādi, ne tagad. Es nevarēju pabeigt savu F-1 stāstu šādi."

"Tāpat domāju par saviem bērniem. Es sev teicu, ka man jātiek ārā viņu dēļ. Es uzliku savas rokas uz uguns un jutu, ka deg mašīnas šasija. Es izkļuvu ārā, tad jutu, ka kāds velk mani aiz tērpa un zināju, ka esmu patiešām ārā," turpināja Grožāns.

Francijas pilots atklāja, ka vērsīsies pie profesionālas palīdzības traumas dziedināšanā. "Es domāju, ka man vajadzēs strādāt ar savu psiholoģiju, jo es tiešām redzēju tuvojamies nāvi. Pat Holivudā nav iespējams izveidot šādus kadrus. Šī bija lielākā avārija kādu esmu jebkad redzējis."

"Es varu droši teikt, ka esmu priecīgs būt dzīvs. Tagad lietas izskatās citādāk. Tā ir gandrīz kā mana otrā dzimšanas diena. Izkļūšana no liesmās atstās iespaidu uz visu dzīvi."

Haas pilots atklāja, ka jau vēlas atgriezties mašīnā, lai startētu Abū Dabī posmā. "Savu F-1 stāstu vēlos noslēgt citādāk."

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. NBA izziņo pārbaudes spēļu kalendāru; Kuruca 'Nets' uzņems 'burvjus'

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!