Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Rietumu konferences fināla sērijā uzvaru ar 4-1 izcīnīja Losandželosas ​Lakers​ vienība, tādējādi nod Džeimsa lieliskais sniegums nodrošina 'Lakers' iekļūšan

Džeimsa lieliskais sniegums nodrošina 'Lakers' iekļūšanu NBA finālos

NBA superzvaigzne Lebrons Džeimss

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Rietumu konferences fināla sērijā uzvaru ar 4-1 izcīnīja Losandželosas Lakers vienība, tādējādi nodrošinot vietu NBA finālos pēc desmit gadu pārtraukuma. Izšķirošā mačā Lakers ar 117:107 apspēlēja Denveras Nuggets, lielu artavu uzņemoties Losandželosas kluba līderim Lebronam Džeimsam, kurš atzīmējās ar iespaidīgu triple-double.

Piektās spēles ievadā komandas cīnījās par iniciatīvas pārņemšanu, apmainoties ar vadības iegūšanu uz rezultāta tablo. Tomēr otrajā ceturksnī mačs iegūlās Losandželosas Lakers gultnē, puslaika pārtraukumā dodoties ar desmit punktu vadību 61:51.

Lai gan trešajā ceturtdaļā Lakers bija ieguvuši pārliecinošu 72:56 vadību, Nuggets kārtējo reizi parādīja savu sīksto raksturu un cīņas sparu. Līdz trešā ceturkšņa beigām Denveras klubs rezultātu izlīdzināja - 84:84.

Izšķirošajā ceturtdaļā Lakers līdera lomu pilnā mērā uzņēmās komandas zvaigzne Lebrons Džeimss, kurš visa mača gaitā iekrāja iespaidīgu triple-double, gūstot 38 punktus, savācot 16 atlēkušās bumbas un desmit reizes rezultatīvi piespēlējot. Uzvarētāju rindās 27 punktus guva arī Džeimsa labā roka Entonijs Deiviss. Tikmēr Nuggets rindās pa 20 punktiem iemeta Džeremijs Grānts un Nikola Jokičs.

Lakers NBA ir triumfējusi 16 reizes, bet finālā nav spēlējusi jau desmit gadus. Tikmēr Losandželosas līderis Džeimss kļuva par ceturto basketbolistu līgas pastāvēšanas vēsturē, kurš piedalījies vismaz desmit finālsērijās.

Finālos Lakers komandai pievienosies Austrumu konferences fināla uzvarētāji. Austrumos Maiami Heat ar 3-2 sērijā ir vadībā pret Bostonas Celtics.