Svarīgu panākumu 2020. gada ​Viensviens ​Latvijas kausa izcīņas finālā izcīnīja FK 'Liepāja', kas 120 minūšu mačā ar 1:0 apspēlēja Ventspil Dodo papildlaikā atnes 'Liepājai' triumfu Latvijas kausā

Dodo papildlaikā atnes 'Liepājai' triumfu Latvijas kausā

Liepājas futbolists Dodo cīņā par bumbu

Svarīgu panākumu 2020. gada Viensviens Latvijas kausa izcīņas finālā izcīnīja FK 'Liepāja', kas 120 minūšu mačā ar 1:0 apspēlēja Ventspils vienību. Uzvaras vārtus 94. minūtē guva Dodo.

Lai gan Kurzemes derbiji vienmēr izvēršās īpaši dramatiski, šī spēles likme nebija salīdzināma ar iepriekš spēlētajiem derbijiem. Abām komandām šī bija sezonas svarīgākā spēle, jo caur Virslīgas čempionātu Eirokausos iekļūt būs ļoti sarežģīti, tāpēc komandas izlika visus spēkus un resursus, lai iegūtu Latvijas kausa trofeju, un, vissvarīgākais - ceļazīmi uz nākamās sezonas UEFA Eiropas konferenču līgu.

Spēle jau no pirmajām sekundēm bija ļoti emocionāla un strīdīgām epizodēm piesātināta. Spēles galvenajam tiesnesim bija jāpieņem vairāki sarežģīti lēmumi, sākot ar vairākiem liepājnieku kritieniem ventspilnieku soda laukumā. Tomēr Matīss Ķere nolēma pendeles nepiešķirt. Pēcspēles intervijā ar Latvijas Televīziju, liepājnieks Artūrs Karašausks norādīja, ka ar tādu tiesāšanu jādodas uz otro līgu, nevis jātiesā kausa fināls.

Spēles laikā komandas apmainījās ar vairākiem bīstamiem momentiem, taču virsroku, vārtu gūšanas momentu ziņā, ņemot viesiem no Liepājas. Tomēr mača pamatlaiks noslēdzās neizšķirti ar 0:0, tāpēc uzvarētāja noteikšanai tika spēlēts 2x15 minūšu papildlaiks.

Jau papildlaika 4. minūtē uzvaras vārtus guva brazīlietis Dodo, kurš pēc centrējuma precīzi sita ar galvu. Piecas minūtes vēlāk Dodo gandrīz nonāca viens pret tukšiem vārtiem, taču pēdējo cerības sodu pret brazīlieti veica Ventspils vārtsargs Mahnovskis. No 99. minūtes mājinieki spēlēja mazākumā, kas apgrūtināja izlīdzināt mača rezultātu.

Liepājniekiem līdz ar to radās vairāk brīvās zonas uzbrukumā, taču vēl vienus vārtus neizdevās gūt.

Pagarinājuma pēdējā minūtē ventspilniekiem bija iespēja rezultātu izlīdzināt. Par varoni varēja kļūt Dumte Pjagbara, bet nigērieša raidītais sitiens bija mazliet neprecīzs.

Pa ceļam līdz finālam Liepāja uzveica trīs Virslīgas komandas - Daugavpili (1:0 mājās), Jūrmalas Spartaku (3:1 viesos) un Valmieru (2:0 mājās).