Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas Dinamo piektdien uzsāka izbraukuma spēļu sēriju, pirmajā mačā ar 2:3 piedzīvojot zaudējumu pret Čer Rīgas klubs piedzīvo ceturto zaudējumu pēc kārtas

'Dinamo' trešo reizi šosezon piekāpjas Čerepovecas 'Severstal'

Rīgas Dinamo pret Čerepovecas Severstal

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas Dinamo piektdien uzsāka izbraukuma spēļu sēriju, pirmajā mačā ar 2:3 piedzīvojot zaudējumu pret Čerepovecas Severstal vienību. Vārtus rīdzinieku labā guva Džeisī Lipons un Rīss Skārlets.

Dinamo KHL 2020./2021. gada regulārā čempionāta 44 mačos iekrājusi 21 punktu, kas vienību ierindo Rietumu konferences un visas līgas kopvērtējuma pēdējā pozīcijā.

Pagājušajā spēlē Pētera Skudras trenētā Latvijas komanda piedzīvoja sezonas lielāko zaudējumu, kad ar 1:7 savā laukumā tika atzīts Maskavas CSKA pārākums. Uz spēli pret Severstal, kura Dinamo šosezon bija pārspējusi jau divas reizes, tika veiktas vairākas izmaiņas spēlētāju virknējumos, turklāt no lazaretes ir atgriezušies divi aizsargi - Kristaps Sotnieks un Tonijs Sunds. Pret Severstal vārtu drošību Skudra uzticēja krievu vārtsargam Ivanam Naļimovam, uz rezervista soliņa atstājot 19 gadus veco Ēriku Vītolu.

Mača septītajā minūtē Dinamo spēlētājs Daniels Bērziņš devās uz noraidīto soliņu, taču desmit sekundes vēlāk vadībā izvirzījās tieši rīdzinieki, tādējādi gūstot sezonā pirmos vārtus mazākumā. Lielisku ātrumu nodemonstrēja Džeisī Lipons, kurš apslidoja Severstal aizsargus un izpildīja raidījumu vārtu četrstūrī. Kaut gan kanādieša metienu Vladislavs Podjapoļskis gandrīz apturēja, vārtu vīrs tai nejauši trāpīja ar kājsargu un ievirzīja savos vārtos - 1:0 Rīgas labā.

15. minūtē mājinieki panāca izlīdzinājumu pēc muļķīgas Ņikitas Mateiko pārdrošības kļūdas. 19 gadus vecais aizsargs ieguva ripu laukuma stūrī un caur vidu devās uz priekšu, taču tur viņam ripu atņēma Aleksandrs Petuņins, kurš apspēlēja Naļimovu un panāca 1:1.

Otrajā periodā rīdzinieki vēlreiz kapitulēja 15. minūtē, kad pie brīva metiena no vārtu priekšas tika Maksims Kazakovs, kurš guva pirmos vārtus savā KHL karjerā - 1:2.

Noslēdzošā perioda sākumā viesi no Latvijas nespēja izmantot skaitlisko vairākumu, un, neilgi pēc tā, viens pret Naļimovu aizskrēja bijušais dinamietis Jakobs Berglunds, kurš meta precīzi - 1:3. Nepilnas četras ar pusi minūtes vēlāk Rīgas klubs vienus vārtus atspēlēja, vairākumā precīzu šķēlienu izpildot RĪsam Skārletam. Tie bija aizsarga sezonas pirmie vārti - 2:3.

Nākamo spēli Skudras skolotie hokejisti aizvadīs pēc divām dienām, 17. janvārī, Ņižņekamskā, kur spēkosies ar vietējo Neftekhimik. Turpinājumā rīdzinieki dosies uz Kazaņu (19.01), Magņitogorsku (21.01) un izbraukumu noslēgs 23. janvārī, kad spēkosies ar Maskavas Dinamo.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Balcers pamet Otavu un pārceļas uz Sanhosē 'Sharks'