'Dinamo' izgāž pirmo periodu un piedzīvo ceturto zaudējumu pēc kārtas

Mārtiņš Dzierkals

Ceturto zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas Dinamo, kas ceturtdien, 3. decembrī, Arēnā Rīga atzina Čeļabinskas Traktor pārākumu ar 3:4 (0:3; 1:1; 2:0) . Vārtus rīdzinieku labā guva Deniss Paršins, Miks Indrašis un Roberts Mamčičs.

Dienu pirms spēles Rīgas Dinamo paziņoja par trīs leģionāru ievietošanu atteikumu draftā. Klubs atteicās no 27 gadus vecā kanādieša Zeka Mičela, 28 gadus vecā austrieša Konstantīna Komareka un 31 gadus vecā Meta Vaita pakalpojumiem.

Spēli dinamieši iesāka pavisam neveiksmīgi. Traktor jau pirmajā minūtē izmantoja apjukumu Dinamo nometnē, ar lielisku kombināciju novirzot ripu Zeina Makintaira sargāto vārtu priekšā, kur precīzi spēlēja viesu uzbrucējs Lukašs Sedlāks - 0:1.

Vēl vienu triecienu mājinieki piedzīvoja nepilnas piecas minūtes vēlāk. Par turēšanu noraidījumu nopelnīja Dāvins Levins. Dinamo veiksmīgi aizstāvējās, taču, trīs sekundes pirms piektā spēlētāja nākšanas laukumā, Makintairu ar precīzu metienu pārspēja Vitālijs Kravcovs - 0:2.

Trešdaļas beigās Traktor vēlreiz izdemolēja mājinieku aizsardzību. Ar metienu ar nūjas neērto pusi Makintairu pārspēja zviedrs Pontuss Obergs - 0:3.

Rīdzinieki pirmajā periodā izpildīja tikai septiņus metienus pa pretinieku vārtiem, kamēr viesi Dinamo cietoksni centās uzlauzt 15 reizes.

Otrajā periodā Dinamo galvenais treneris Pēteris Skudra vārtos sūtīja Iļju Proskurjakovu. Pie tam, šķiet, ka brāzienu ģērbtuvē bija saņēmuši Rīgas spēlētāji, jo otrā trešdaļa tika aizvadīta daudz labākā manierē. KHL pastarīte pa Traktor vārtiem izpildīja 14 metienus, kamēr viesi pa vārtu četrstūri raidīja vien trīs metienus.

Spēles 33. minūtē Dinamo vienus vārtus vairākumā atspēlēja. Miks Indrašis padeva piespēli Laurim Dārziņam, kurš ripu no aizvārtes piegādāja Denisam Paršinam. Krievu uzbrucējs bija precīzs - 1:3.

Par spīti salīdzinoši saturīgajam sniegumam, Čeļabinskas klubs guva vēl vienus vārtus. Kristaps Sotnieks pārturēja ripu, viņam to no muguras atņēma Aleksejs Bivaļcevs, kurš izgājienā pret vārtsargu bija pārāks - 1:4.

Trešā perioda pirmajā minūtē Rīgas klubs izmantoja skaitlisko vairākumu. Vārtus jau piekto maču pēc kārtas guva Miks Indrašis, kurš vienatnē ieslidoja pretinieku zonā, apspēlēja pretspēlētāju un izdarīja precīzu metienu - 2:4.

16. minūtē cerības staru rīdzinieku rindās atgrieza Roberta Mamčiča vārtu guvums - 3:4. Piespēli latvietim padeva Metjū Majone.

Vārti līdz spēles beigu svilpei vairs netika gūti. Rezultāta izlīdzināšanu apgrūtināja arī Rīsa Skārleta noraidījums trīs ar pusi minūtes pirms spēles beigām.

Arī trešajā periodā Dinamo izpildīja vairāk metienu - 11:5. Visā spēlē 33 pret 23.

Rīgas klubs 30 spēlēs izcīnījis 12 punktus, kas komandu ierindo pārliecinošā Rietumu konferences un visas KHL kopvērtējuma pēdējā pozīcijā.

Nākamo spēli Dinamo aizvadīs jau rīt, 4. decembrī, savā laukumā uzņemot Čerepovecas Severstal vienību.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Bertāna un Pasečņika 'burvjiem' maiņas darījumā pievienojas NBA zvaigzne Vestbruks