'Dinamo' Brūvera debijā izsēj trīs vārtu pārsvaru un piekāpjas Sočiem

Rīgas hokeja klubs Dinamo

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas Dinamo pirmdien Arēnā Rīga ar 5:6 papildlaikā piekāpās Krievijas kūrortpilsētas klubam Sochi. Vārtus rīdzinieku labā guva Roberts Bukarts, Jevgeņijs Gračovs, Gļebs Zirjanovs, Ernests Ošenieks un Lauris Dārziņš.

Jau ziņojām, ka Dinamo atbrīvojusies no virknes leģionāru spēlētāju, bet pavisam nesen no sastāva atskaitīja arī vārtsargus Iļju Proskurjakovu un Zeinu Makintairu.

Mačā pret Sochi vienību rīdzinieku treneris Pēteris Skudra vārtos pamatsastāvā sūtīja Staņislavu Gaļimovu, rezervē atstājot 18 gadus veco Jaunatnes hokeja līgas (MHL) kluba Rīga vārtsargu Bruno Brūveri, kurš gan savu KHL debiju piedzīvoja visai ātri.

Spēli uz pozitīvas nots uzsāka mājinieki, kas jau otrajā minūtē izvirzījās vadībā, izmantodami skaitlisko vairākumu. Mārtiņš Dzierkals pa kreiso malu ieslidoja pretinieku zonā un padeva piespēli vārtu priekšā esošajam Robertam Bukartam, kurš bija nekļūdīgs - 1:0.

Trīs minūtes vēlāk Sochi rezultātu izlīdzināja - pēc Sergeja Šmeļova piespēles precīzi no vārtu priekšas meta Ņikita Točinskis - 1:1. Pēc ielaistajiem vārtiem uz ledus palika Gaļimovs, kuram pāris epizodes iepriekš virsū uztriecās pretinieku uzbrucējs Kirils Petkovs. Krievu vārtsargs vairs nespēja turpināt savu darbu, laukumu pametot tikai ar komandas ārsta palīdzību. Mača piektajā minūtē Rīgas vārtu posteni ieņēma KHL debitants Bruno Brūveris.

Tikmēr lielisku pirmā perioda izskaņu aizvadīja mājinieki, kuri guva divus vārtus 45 sekunžu laikā. Vadībā Rīgas klubu izvirzīja Jevgeņijs Gračovs (2:1), bet punktu trešdaļai pielika Gļebs Zirjanovs, kurš izšuvās cauri visai Sochi aizsardzībai, apspēlējot arī pēdējo spēlētāju Maksimu Tretjaku - 3:1.

Otrajā periodā dinamieši saglabāja iekrāto pārsvaru. 15. minūtē savus pirmos vārtus KHL guva 19 gadus vecais uzbrucējs Ernests Ošenieks - 4:1. Tomēr pusotru minūti vēlāk vairākumu izdevās realizēt viesiem, precīzam esot Petkovam - 4:2.

Rīgas komanda aizvadīja briesmīgu trešo periodu, jau no paša sākuma izskatoties daudz vājāki uz pretinieku fona. Piektajā minūtē viesus izlīdzinājumam pietuvināja Jurija Aleksandrova precīzais metiens - 4:3. Perioda vidusdaļā Sochi ne tikai izlīdzināja spēles rezultātu, bet arī izvirzījās vadībā. Savus otros vārtus guva Aleksandrovs - 4:4, bet minūti vēlāk vēlreiz sabruka Dinamo aizsardzība un precīzi meta Vasīlijs Glotovs - 4:5.

Mājiniekiem nepilnu pusotru minūti pirms noslēguma svilpes izdevās izglābties un aizvlikt spēli līdz papildlaikam. Ar kuriozu vārtu guvumu no aizvārtes izcēlās Lauris Dārziņš - 5:5.

Spēles 64. minūtē Igors Rudenkovs bija pirmais pie atlēkušās ripas pēc Germana Rubcova raidījuma un ar nekļūdīgu metienu izrāva viesu uzvaru - 5:6.

Dinamo 36 spēlēs izcīnījusi 16 punktus, kas komandu ierindo KHL Rietumu konferences un visas līgas pēdējā pozīcijā.

Nākamo maču Latvijas komanda aizvadīs Minskā, kur 26. decembrī spēkosies ar vietējo Dinamo klubu.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. NHL vienojušies par sezonas sākuma datumu un izspēles kārtību