Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas Dinamo otrdien, 19. janvārī, izbraukuma mačā ar 5:4 papildlaikā uzveica čempionāta līderi Kazaņas Ak Rīgas klubs pārtrauca piecu zaudējumu sēriju

'Dinamo' aizraujošā mačā papildlaikā uzveic KHL līderi

Rīgas Dinamo pret Kazaņas Ak Bars

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas Dinamo otrdien, 19. janvārī, izbraukuma mačā ar 5:4 papildlaikā uzveica čempionāta līderi Kazaņas Ak Bars, tādējādi pārtraucot piecu zaudējumu sēriju.

Pētera Skudras vadītā Rīgas Dinamo vienība šosezon 46 mačos iekrājusi 23 punktus, kas to ierindo Rietumu konferences un visas līgas pēdējā pozīcijā.

Pamatlaikā Dinamo rindās ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Rihards Bukarts un Rīss Skārlets, bet vēl pa reizei precīzi meta Jānis Švanenbergs un Genādijs Stoļarovs. Uzvaras vārtus guva Džeisī Lipons.

Komandu duelis iesākās negaidīti zibenīgs - pēc nepilnām piecām minūtēm vienības bija iemetušas kopā četrus vārtus. Otrdienas mača rēķinu otrajā minūtē atklāja rīdzinieku spēlētājs Jānis Švanenbergs, kurš Ak Bars vārtsargu Timuru Biļalovu pārspēja ar metienu no asa leņķa - 1:0. Kazaņas klubs rezultātu izlīdzināja jau 16 sekundes vēlāk, pirmos vārtus KHL gūstot Iļjam Safonovam - 1:1. Nepilnas divas minūtes vēlāk Safonovs guva arī savus otros vārtus - 1:2. Skudras trenētie hokejisti neapmulsa un pēc mirkļa, spēlējot skaitliskajā vairākumā, rezultātu izlīdzināja. Vārtus ar tālmetienu guva Rīss Skārlets - 2:2.

Otrajā trešdaļā vadībā atkal izdevās izvirzīties mājiniekiem - precīzu plaukstas metienu izpildīja Artjoms Lukojanovs - 2:3. Noslēdzošajā trešdaļā viesi no Latvijas guva divus bezatbildes vārtus, kas bija nopietns pieteikums uzvarai. Astotajā minūtē līdzsvaru uz tablo vairākumā ieviesa Rihards Bukards, bet septiņas minūtes vēlāk no vārtu priekšas precīzi meta Genādijs Stoļarovs - 4:3. Mača 17. minūtē mājinieku uzbrucējs Lukojanovs vēlreiz uzlauza rīdzinieku aizsardzību, spēli novedot līdz papildlaikam - 4:4.

Arī papildlaikā bija vērojams visai vētrains sniegums. Pašā papildlaika izskaņā viens pret Kazaņas kluba vārtsargu nonāca Džeisī Lipons, kurš astoņas sekundes pirms beigu svilpes izrāva Latvijas kluba uzvaru - 5:4.

Dinamo turpinājumā dosies uz Magņitogorsku, kur 21. janvārī spēkosies ar vietējo Metallurg, bet izbraukuma spēļu sēriju noslēgs ar dueli pret Maskavas Dinamo 23. janvārī.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. IIHF nolēmusi: Baltkrievija neuzņems 2021. gada pasaules čempionātu hokejā