Stereotipus par kibersportu un daiļo dzimumu lauž Latvijas uzlēcošā zvaigzne Dana ​Danucd​ Dima, kuras ikdiena paiet pie datora ekrāna, strīmojot d 'Danucd' fanu lokā ir vairāk nekā pusmiljons cilvēku

'Danucd' - latviešu strīmere ar vairāk kā miljons sekotājiem

Twitch strīmere Danucd

Stereotipus par kibersportu un daiļo dzimumu lauž Latvijas uzlēcošā zvaigzne Dana Danucd Dima, kuras ikdiena paiet pie datora ekrāna, spēlējot un strīmojot datorspēles, tādējādi iepriecinot savu vairāk nekā miljonu lielo auditoriju. Danucd ir ne tikai strīmere, bet arī profesionālas e-sporta komandas Team SoloMid jeb TSM pārstāve.

Patiesībā nemaz nevar teikt, ka Dana Dima ir uzlēcošā zvaigzne, jo viņa atrodas e-sporta slavas zenītā, par kuru sapņo jebkurš videospēļu entuziasts. Danucd ir profesionāla Player Unknown's Battlegrounds (PUGB) spēlētāja. PUGB ir šaušanas spēle, kuru var spēlēt vienatnē, pārī vai četru cilvēku komandā. Princips ir pavisam vienkāršs - 100 spēlētāji tiek izsēti pa spēles laukumu, kur viņiem jāsameklē ieroči un ekipējums. Laukums ik pēc noteikta laika samazinās un uzvar tas vai tie, kuri izdzīvo visilgāk.

Latviete datorspēles aizgaršoja jau agrā bērnībā kopš astoņu gadu vecuma. Patinot 17 gadus uz priekšu, šobrīd viņa ir atpazīstama Twitch strīmere, kā arī Youtube un cito sociālo tīklu personība. Viņas e-sporta ikdienas gaitām Youtube platformā seko 583 tūkstoši cilvēku. Jāpiemin, ka viņas abonentu skaits strauji pieaug - mazliet vairāk kā pusgadu atpakaļ viņai sekoja par 100 tūkstošiem cilvēku mazāk. Tikmēr video straumēšanas mājaslapā Twitch PUGB spēlētājas gaitām seko 612 tūkstoši interesentu. Sociālo tīklu lietotnē Instagram viņai seko 226 tūkstoši, bet Twitter mazliet vairāk kā 50 000.

Peļņu videospēles PUGB ekspertes kontā ienes ne tikai Youtube un Twitch, bet gan arī reklāmas un affiliate mārketings. Latvieti sponsorē tehnoloģiju uzņēmums Logitech, kā arī geimeru enerģijas dzēriens G-FUEL.

Interesi par simpātisko strīmeri izrādīja arī Latvijas sabiedriskā medija raidījums Sporta studija, kas ciemojās pie Danas:

Pērnā gada aprīļa beigās Danucd popularitāte Twitch un Youtube platformās atalgojās ar ievērību no ļoti prestižas e-sporta komandas Team SoloMid, ar kuru tika noslēgts profesionāls līgums. Sarunā ar Sporta studiju latviete atzina, ka to var pielīdzināt ar futbolistu, kurš pievienojies Mančestras United vai Madrides Real sastāvam.

Dana Dima viesojās arī pie pašmāju komiķa Jāņa Skuteļa raidījumā Pusnakts šovs septiņos, kur sīkāk pastāstīja par savu ikdienu latviešu auditorijai. Komentāros Dana atzina, ka ļoti ilgu laiku nebija runājusi latviski, tāpēc tas bijis īsts pārbaudījums.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. 'Twitch' strīmošana - kā un kāpēc 'ielauzties' video spēļu industrijā?