Covid-19 saslimšanas gadījumi konstatēti arī RFS vienībā

RFS spēlētāji

Latvijas Virslīgas vicečempiona RFS vienībā trim cilvēkiem konstatēta saslimšana ar Covid-19, trešdien ziņoja klubs.

"Esam saņēmuši vakar veikto Covid-19 testu atbildes. Diemžēl klubā ir konstatēti trīs pozitīvi gadījumi. Esam ciešā kontaktā ar SPKC un vēlāk sniegsim plašākus komentārus," teikts RFS paziņojumā.

Jau ziņots, ka otrdien Latvijas čempionvienībā Riga FC konstatēti 16 pozitīvi Covid-19 rezultāti.

Nāciju līgas ietvaros šobrīd futbola līgās ir izlašu pārtraukums, un Riga saviu pēdējo spēli aizvadīja 7. novembrī. Lai gan oficiāli nav ziņots, ar kuriem RFS futbolistiem čempionu komandas spēlētāji bijuši tiešā kontaktā, ir zināms, ka ārpus futbola laukuma draudzīgas attiecības ir vairākiem galvaspilsētu klubu leģionāriem. Kontaktpersonas statuss vakar tika noteikts četriem Riga futbolistiem.

Iepriekš RFS komandā pozitīvas analīzes saņēma aizsargs Vladislavs Sorokins un apšaubāmu rezultātu uzrādīja fizioterapeita Dmitrija Jefremenkova tests. Viņiem vīruss tika konstatēts Latvijas izlases sabraukumā.

RFS ģenerāldirektors Māris Verpakovskis otrdien sarunā ar LETA norādīja, ka visiem futbolistiem, kuri bijuši kontaktā ar Riga spēlētājiem, sākotnējie testi bijuši negatīvi, taču trešdienas atkārtotie testi atklājuši trīs saslimšanas gadījumus.

LFF sacensību sanitārais protokols paredz, ka komandai jādodas pašizolācijā, ja tajā ar Covid-19 inficējušies pieci vai vairāk komandas dalībnieki. Tikmēr, ja šāda situācija ir vismaz divās komandās, Virslīgas orgkomitejai ir jāorganizē sapulce, kurā jāpieņem lēmums par sacensību apturēšanu.

Jau piektdien Virslīgas klubi atbalstīja priekšlikumu neturpināt sezonu, taču Latvijas Futbola federācija (LFF) to noraidīja.

Optibet Virslīgā atlikušas vēl divas kārtas (citām komandām gan vairāk), bet vēl nav noskaidrots čempions. Vadībā ir Riga, kam divās spēlēs jāizcīna tikai punkts, lai nodrošinātu trešo čempiontitulu pēc kārtas. Tikmēr uz titulu joprojām cer RFS, kurai jāuzvar visi trīs mači un jācer uz līderu neveiksmēm.

Tāpat teorētiski par bronzu vēl cīnās četras komandas - Valmiera, Spartaks, Ventspils un Liepāja. Tomēr valmieriešiem nepieciešamas vien divas uzvaras četrās spēlēs, lai nodrošinātu komandai bronzu un dalību nākamās sezonas Eiropas Konferenču līgā. Cīņa joprojām norisinās par to, kura komanda paliks pēdējā pozīcijā un nākamo sezonu aizvadīs Latvijas 1. līgā.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Latvija 'salabo vektorus' un Nāciju līgas noslēgumā sagrauj Andoru

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!