Covid-19 atkal ietekmē latvijas futbola virslīgu - atcelta spēle un samazināts skatītāju skaits

covid-19 ietekmē latvijas futbola virslīgu

Covid-19 vīrusa uzplaiksnījums divos Optibet futbola virslīgas klubos novedis pie pastiprinātiem ierobežojumiem un atceltas spēles.

Medijos jau iepriekš ziņots, ka pēc Latvijas futbola federācijas (LFF) kongresa, vairākiem dalībniekiem konstatēta saslimšana ar gandrīz jau apkaroto Covid-19 vīrusu. Saistībā ar to, drošības nolūkos, vīrusa testus veic visas Latvijas čempionāta futbola komandas un to personāli.

Ar vīrusu nav saslimis neviens futbolists, taču pozitīvi rezultāti atklāti četriem cilvēkiem. Trīs no viņiem ir Jūrmalas Spartaks kluba pārstāvji - ģenerāldirektors Edgars Gauračs, izpilddirektors Rihards Ivanovs un vārtsargu treneris Aleksandrs Proskurņins. Ceturtais koronavīrusa saslimušais ir Valmiera kluba viceprezidents Uldis Pūcītis.

Saistībā ar Jūrmalas futbola komandā atklātajiem vīrusa gadījumiem, uz nezināmu laiku atcelta virslīgas spēle, kurā Spartaks svētdien izbraukumā būtu devis pie FK Liepāja. Tikmēr pirmdien gaidāmā Valmiera - Jelgava spēle norisināsies kā plānots.

Neilgi pēc Liepāja - Spartaks spēles atcelšanas, LFF paziņoja, ka no 12. jūlija visu LFF organizēto sacensību laikā var tikt aizpildīti ne vairāk kā 30% no kopējās sēdvietu platības stadiona teritorijā, tajā pašā laikā nosakot maksimālo cilvēku skaitu stadiona teritorijā – 250 cilvēki. Minētajā cilvēku skaitā neietilpst tās personas, kuras ir uzskatāmas par sacensību dalībniekiem – spēlētāji, futbola klubu oficiālās personas, tiesneši, inspektors, delegāts un stadiona darbinieki.

LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks situāciju komentē: "Lai ātrāk un operatīvāk pielāgotos jaunajiem apstākļiem, uz turnīru sākuma laiku LFF nodrošināja pilnu informācijas kopumu drošības noteikumu striktai ievērošanai. Ar to izpildi kopumā – ar atsevišķiem izņēmumiem, par kuriem no mūsu puses ar klubiem ir bijusi attiecīgā komunikācija – klubi tikuši galā labi. Mēs nepārtraukti uzraugam situāciju un atrodamies ikdienas kontaktā ar attiecīgajām iestādēm un uz šo brīdi secinām, ka ir nepieciešams vismaz uz laiku ieviest mazliet stingrākus ierobežojumus spēļu apmeklēšanai, lai visiem spēlēs iesaistītajiem un stadionā esošajiem radītu pēc iespējas drošākus apstākļus. Pēdējo dienu notikumi un konstatētie saslimšanas gadījumi mums diktē, ka pašlaik, kamēr turpinām turnīru drošības līmeņa uzturēšanu, attiecībā uz skatītāju klātbūtni spēlēs ir jāpasper solis atpakaļ. Arī saistībā ar vienas virslīgas spēles pārcelšanu varu teikt to pašu - gluži kā spēles laukumā, dažreiz tu uzbrūc, bet dažreiz gudrāk un jēgpilnāk ir aizsargāties,"