Cigaņiks nospēlē pilnu maču 'Zorya' uzvarā pār 'Leicester'

UEFA Eiropas līgā Latvijas izlases futbolista Andreja Cigaņika pārstāvētā Ukrainas komanda Zorya ceturtdien, 3. decembrī, izcīnīja uzvaru ar 1:0 pret vienu no Anglijas premjerlīgas līderēm Leicester.

Aizsarga pozīcijā spēlējošajam Andrejam Cigaņikam tā bija šīs sezonas trešā spēle Eiropas līgas grupu turnīrā, kurā latvietis devies starta vienpadsmitniekā. Turklāt šis mačs bija labs ieraksts savā CV, jo pretī stājās viena no Anglijas augstākās futbola līgas līderēm Leicester, kas premjerlīgas kopvērtējumā šobrīd ieņem ceturto pozīciju. Lesterā angļi izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 3:0, taču viesos Ukrainas klubu pārspēt neizdevās.

Tomēr uzvara neglāba Cigaņika komandu no turnīra sākumā izgāztā. Pirms mača Zorya vēl pastāvēja teorētiskas izredzes, lai komanda kvalificētos Eiropas līgas izslēgšanas spēlēm. Ukrainas vienībai vajadzēja uzvarēt Leicester, ko viņi arī paveica, taču paralēlajā grupas spēlē Braga vajadzēja zaudēt punktus pret Atēnu AEK futbolistiem. Par nožēlu, Braga svinēja uzvaru ar 4:2 un nodrošināja sev otro pozīciju grupā. Tikmēr lesterieši vietu play-off jau bija nodrošinājuši jau pirms spēles pret Zorya, tāpēc laukumā varēja nesūtīt pašu spēcīgāko sastāvu.

Pirmajā puslaikā Cigaņiks izpildīja visai labu tālsitienu pa pretinieku vārtiem, tādējādi pārsteidzot pretinieku vārtu vīru Deniju Vordu, kurš gan noreāģēja un bumbu atvairīja. 32. minūtē latvietis pārkāpa noteikumus un dabūja dzelteno kartīti, bet visādi citādi ar savu uzdevumu galā tika, tāpēc arī netika nomainīts un maču nospēlēja līdz galam.

Otrajā spēles daļā laba iespēja atklāt rezultātu uz tablo bija Zorya vienībai, kuras kapteinis Vladlens Jurčenko izpildīja sitienu ar galvu, bet viesus no vārtu zaudējuma glāba vārtu konstrukcija. Lai gan vairāk uzbruka Lesteras klubs, bumbas kontrole līdz beigām bija vienāda - 50 pret 50. Tāpat sitieni pa vārtiem bija praktiski identiski - 14 pret 15, no kuriem trīs pret četriem bija rāmī.

Uzvaras vārtus ukrainieši guva 84. minūtē, kad kritienā bumbu vārtos raidīja 19 gadus vecais Irānas uzbrucējs Allahjars Sajadmanešs - 1:0. Līdz spēles beigām rezultāts palika nemainīgs.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. 'Dinamo' ielaiž trīs pirmajā periodā un piedzīvo ceturto zaudējumu pēc kārtas