Elvis Merzļikins, Matīss Kivlenieks un uzbrucējs Teodors Bļugers ir latvieši, kuri rādīs savas prasmes NHL turpinājumā pēc Covid-19 vīrusa izraisī Burbuļos piedalīsies arī NHL spēlējošie latvieši

Burbuļos piedalīsies arī NHL spēlējošie latvieši

nhl vārtu vīrs Elvis Merzļikins


Otavas Senators spēlētājam Rūdolfam Balcerim un Bufalo Sabres melnajam zirdziņam Zemgusam Girgensonam paliekot aiz borta, Kolumbusas Blue Jackets vārtu vīri Elvis Merzļikins, Matīss Kivlenieks un Pitsburgas Penguins uzbrucējs Teodors Bļugers ir latvieši, kuri rādīs savas prasmes Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonas turpinājumā pēc ieilgušās Covid-19 vīrusa izraisītās pauzes.

Kamēr Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētāji savā burbulī Orlando, Disnejlendā, uzturas jau vairāk kā pusmēnesi un sezonas re-startu jau aizsāka 30. jūlijā, NHL nolēmuši sezonu turpināt divos krātiņos. NHL sezona atsāksies 1. augustā.

Divos burbuļos 22 NHL komandas iedalīsies pēc vienkārša principa - 12 labākās Rietumu un 12 labākās Austrumu konferences komandas. Sakarā ar to, ka Covid-19 inficēto skaits ASV vēl ir salīdzinoši augsts, NHL nolēma izolētos burbuļus veidot Kanādā. Visi trīs latvieši, kuri spēlē Austrumu konferencē, dosies uz Kanādas lielāko pilsētu Toronto, tikmēr rietumnieki ceļos uz Edmontonu.

Četri labākie klubi katrā konferencē savā starpā noskaidros izsēšanas kārtību, bet vienības, kas ieņem piekto līdz 12.vietu, tiksies sērijā līdz trim uzvarām, lai noteiktu četrus kvalifikācijas dalībniekus, kuri pēcsezonas turnīra atklāšanas kārtā jau tradicionālajā sērijā līdz četrām uzvarām tiksies ar četrām izsētajām komandām.

Basketbolistiem nometnes sākās jau jūnija beigās, kamēr hokejisti īstu treniņprocesu uzsāka vien jūlija vidū. Tas ir arī iemesls, kāpēc publiskajā telpā tik plaši tiek runāts par NBA, bet tik pieklusēti par NHL - hokeja mekas spēlētāji tikai pavisam nesen ieradušies Kanādas norobežotajās hokeja pilsētiņās.

ELVIS MERZĻIKINS UN MATĪSS KIVLENIEKS

nhl

Liela ažiotāža sporta mediju pasaulē valda par jautājumu: "Kuram tiks uzticēta Blue Jackets pirmā vārtsarga loma - Merzļikinam vai Jonasam Korpisalo?"

Kolumbusas komandas treneru štābs minēja, ka latvietim ir Šveicē ir iekrāta lielāka pieredze izšķirošajās cīņās, salīdzinot ar somu vārtsargu Korpisalo. Vienīgajā pārbaudes spēlē, kurā Kolumbusas klubs ar 4:1 pārspēja Bostonas Bruins vienību, vārtu drošība tika uzticēta abiem vārtu vīriem. Korpisalo stājās vārtos spēles pirmo pusi un veiksmīgi atvairīja visus 11 pretinieku metienus, tikmēr Merzļikins ielaida vienu ripu, atvairot 12 no 13 raidījumiem.

Tajā pašā laikā par došanos uz Stenlija kausa izcīņu var priecāties gados jaunais Matīss Kivlenieks, kuram spēles laiks, visticamāk, netiks atvēlēts.

Sērijā līdz trīs uzvarām Kolumbusas vienībai pretī stāsies Toronto Maple Leafs. Pirmā spēle ieplānota 3. augustā pulksten 03.00 pēc Latvijas laika.

TEODORS BĻUGERS

nhl

Latvijas uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas Penguins vienīgajā pārbaudes spēlē ar 2:3 pagarinājumā piekāpās Filadelfijas Flyers hokejistiem. Latvietis laukumā pavadīja gandrīz 14 minūtes, to laikā divreiz metot pa vārtiem, uzvarot trijos no sešiem iemetieniem.

Pitsburgas klubam sērijā līdz trīs uzvarām pretī stāsies Monreālas Canadiens. Pirmā spēle paredzēta 2. augustā pulksten 03.00 pēc Latvijas laika.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. E-sportists broky iekļauts sezonas pirmās puses simboliskajā izlasē.

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!