Bukarta dublis neglābj 'Dinamo' no sestā zaudējuma pēc kārtas

Ņižņijnovgorodas Torpedo svin uzvaru pār Dinamo

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas Dinamo ar 2:3 izbraukumā piekāpās Ņižņijnovgorodas Torpedo, kuras treneru štābā atrodas kādreizējais Dinamo un Latvijas izlases līderis Sandis Ozoliņš. Abus vārtus rīdzinieku labā guva Rihards Bukarts.

Abas komandas iepriekšējo reizi tikās 15. decembrī Rīgā, toreiz desmit vārtu trillerī uzvaru ar 6:4 svinot viesiem no Ņižņijnovgorodas. Uz revanša maču rīdzinieki ieradās ar piecu zaudējumu sērijas bagāžu, kamēr pretinieki pēdējos piecos dueļos bija svinējuši trīs uzvaras.

Komandu duelis bija zīmīgs ne tikai ar to, ka uz Torpedo treneru soliņa atrodas kādreizējais Dinamo spēlētājs Sandis Ozoliņš, bet arī tādēļ, ka rīdzinieku stūrmanis Pēteris Skudra vairākas sezonas bijis Ņižņijnovgorodas kluba galvenais treneris un šī bija viņa pirmā atgriešanās Krievijas pilsētas hallē.

Spēle iesākās pavisam aizraujoši, jo pēc nospēlētām 77 sekundēm rezultāts uz tablo rādīja 1:1. Jau 28. sekundē kapitulēt bija spiests Rīgas kluba vārtsargs Ivans Naļimovs. Dinamo saspēli pārķēra mājinieki, kuri devās pretuzbrukumā un zonā droši apspēlēja vienīgo aizsargu Rīsu Skārletu. Pēc Damira Žafjarova piespēles ripu tukšos vārtos meta Ivans Čehovičs - 0:1 no Latvijas komandas skatupunkta.

Tomēr viesi nesastinga, izlīdzinājumu panākot jau pēc nepilnas minūtes. Vairākumā no kreisā iemetiena apļa metienu izpildīja Mārtinš Dzierkals, bet vārtu priekšā ripas lidojuma virzienu pielaboja Rihards Bukarts - 1:1. Pirmajā periodā Pētera Skudras trenētā komanda izpildīja 12 metienus, kas ir gandrīz tikpat daudz, cik iepriekšējā duelī pret Minskas Dinamo visu 60 minūšu laikā (14).

Pirmais periods gan noslēdzās Torpedo zīmē, jo 18. minūtē vārtus guva Žafjarovs. Tie bija uzbrucēja 16. sezonā gūtie vārti - 1:2.

Otrā perioda ievadā vēlreiz precīzs bija Rihards Bukarts, kurš pēc Kristapa Zīles piespēles izrāvās vienatnē pret Torpedo vārtu vīru, metot ripu starp kājsargiem - 2:2. Līdz trešdaļas noslēgumam bija vērojams visai atvērts hokejs, taču vārti netika gūti. Vairākus izcilus seivus demonstrēja rīdzinieku jaunais vārtsargs Naļimovs.

Visai neveiksmīgā veidā Dinamo nācās samierināties ar sesto zaudējumu pēc kārtas. Uzvaras vārtus mājinieku labā nepilnas četras minūtes pirms beigu signāla guva Marks Marins, kura metiens skāra Mika Indraša slidu un atrada ceļu Naļimova mūrī.

37 spēlēs Rīgas komanda iekrājusi 17 punktus, ieņemot Rietumu konferences un visas līgas pēdējo pozīciju. Nākamais mačs jau pēc divām dienām, 30. decembrī, pret Maskavas Spartak.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. 'Pafbet' Game Show viktorīna - nopelni naudu par savām zināšanām