‘Broky’ – veiksmīgākais latvijas e-sportitsts

Broky labākais esportā

“Covid-19” izraisītā pandēmija aizslēdza durvis vairākiem sporta veidiem. Lai gan pamazām savu darbību pamazām atsāk lielās sporta līgas, par pauzi klasiskajā sportā nebēdājās salīdzinoši jaunais un strauji attīstošais e-sports. E-sportistiem treniņu, spēļu un turnīru aizvadīšanai nav obligāti vajadzīgs atrasties vienā telpā, tāpēc pandēmija tik ļoti neietekmēja tā norisi. Šobrīd viena no skatītākajām e-sporta spēlēm ir Counter-Strike: Global Offensive. Latvija var lepoties, ka valsts vārdu e-sporta nozarē nes liepājnieks Helvijs Saukants, kurš spēlē zem segvārda broky.

Helvijs Saukants pārstāv pēc pasaules ranga sesto spēcīgāko “Counter-Strike” klanu FaZe. Parasta sporta līdzjutēja izpratnei - to var salīdzināt ar Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētāju Kristapu Porziņģi. Tik augsta līmeņa e-sportists ir Helvijs broky Saukants.

Klasiskā sporta līdzjutēji bieži zākā un apsmej e-sportu, taču nemaz neapzinās, ka arī virtuālais sports prasa ilgus treniņu gadus. Profesionāliem e-sporta klaniem ir treneri, kuri izpēta pretinieku komandu taktikas un izveido savējās. E-sportā arī notiek spēlētāju pārejas, un jā - eSportā gūst arī savainojumus, kuri gan parasti nenotiek tik tiešā un ātrā veidā, kā klasiskajā sportā. Gandrīz viss ir uz mata tikpat profesionāli kā basketbolā, futbolā, hokejā vai kādā citā sporta veidā.

Tikai 19 gadus vecais Saukants savā salīdzinoši īsajā profesionāla e-sportista karjerā nopelnījis aptuveni 80-90 tūkstošus dolāru. Šajā naudas summā ir iekļautas nopelnītās naudas summas no dalībām dažādos turnīros, neskaitot ikmēneša algu un bonusus, ko sportists nopelna FaZe klubā. Katrs informācijas avots vēsta citādāku informāciju, taču augsta ranga “Counter-Strike” spēlētājs pelna sākot no diviem līdz pat 20 tūkstošiem dolāru mēnesī.

FaZe klanam broky pievienojās pagājušā gada septembrī uz pārbaudes laiku, taču februārī komanda apstiprināja viņa palikšanu. E-sporta līdzjutēji sākotnēji bija sašutuši par latvieša piesaisti, it īpaši ņemot vērā kluba zvaigžņoto sastāvu, taču broky pierādīja savu vērtību. Latvietis spēlē kopā ar tādām Counter-Strike zvaigznēm kā: coldzera, NiKo, olofmeister, rain. Jāpiemin gan, ka pavisam nesen kluba rindas pameta zviedru e-sportists olofmeister, tāpēc klubs uz pārbaudes laiku ir piesaistījuši 16 gadus veco Lietuvas pārstāvi Bymas.

Titulētā kluba rindās broky nonāca neilgi pēc tam, kad viņa pārstāvētais Latvijas klans “wolsung” izcīnīja uzvaru Baltijas eSporta līgas čempionātā. Viens no turnīra organizatoriem Bruno Gailītis intervijā ar sportacentrs.com atzina: “Kopumā runājot par broky noteikti ir jāizceļ tas, cik tomēr strauji viņš izsitās un cik liels retums tas ir arī pasaules mērogā, ka spēlētājs tik īsā laika periodā spēj nokļūt tik augstu, kā to izdarīja viņš. Tā teikt no sērijas - vakar aizgāji gulēt un šodien jau piecelies pasaules elitē.”

Uzmanību noteikti jāpievērš vēl vienam Latvijas eSportistam Marekam Gaļinskim jeb YEKINDAR.

YEKINDAR pavisam nesen pievienojās pēc ranga 16. pasaules labākajam Counter-Strike:Global Offensive klubam Virtus.pro. Viņa vārds e-sportā vēl nav tik zināms kā broky, taču tas var mainīties tuvākā vai tālākā nākotnē.

Izlasi arī mūsu rakstu par Latvijas futbola spīdekļiiem

Speletajiem.com komanda