Briedis un Dortikoss fināla mačā cīnīsies par trim trofejām

Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis 26. septembrī Vācijas pilsētā Minhenē aizvadīs Pasaules boksa supersērijas (WBSS) finālcīņu pret Junieru Dortikosu no Kubas, kurā sportisti cīnīsies par trim trofejām - Muhameda Alī vārdā nosaukto kausu, Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu un žurnāla The Ring titulu.

Čempiona titula cīņa sākotnēji bija plānota 21. martā Rīgā, bet Covid pandēmijas ietekmē tā tika pārcelta uz 16. maiju, ko organizatoriem nācās pārcelt uz tagadējo datumu - 26. septembri. Latvijas faniem par nožēlu, cīņas lokācija pārcēlās uz Minheni. Duelis notiks Plazamedia Broadcasting Center televīzijas studijā bez skatītāju dalības.

"Esam priecīgi par finālcīņas norises paziņojumu," atzina Briedis, "Man patīk, ka cīņa notiks Minhenē, jo tas man atgādina laikus, kad braucu uz sparinga nometnēm pie brāļiem Kļičko. Tās vienmēr notika Vācijā, bet lidojumi bija caur Minheni."

Šobrīd IBF tituls pieder Dortikosam. Žurnāla The Ring ieskatos Briedis un Dortikoss ir pasaules ranga līderi savā svarā, tāpēc abi cīnisies The Ring čempiona titulu. Uzvarētājs iegūs arī Muhameda Alī vārdā nosaukto trofeju.

Viens no turnīra organizatoriem Kalle Zauerlands atklāja: "Nav iespējams prognozēt uzvarētāju, bet jebkurš, kurš iegūs Muhameda Alī trofeju, kļūs par boksa superzvaigzni."

35 gadus vecais Mairis Briedis profesionālā boksera karjeras laikā izcīnījis 26 uzvaras (19 nokauti) un cietis vienu zaudējumu pret ukraini Oleksandru Usiku WBSS pirmās sezonas pusfinālā Rīgā.

Tikmēr par gadu jaunākais kubietis Dortikoss uzvarējis 24 cīņās, no tām 22 bijuši nokauti. Bokseris arī piedzīvojis tikai vienu zaudējumu, otrā WBSS pusfinālā ar nokautu piekāpjoties krievu bokserim Muratam Gasijevam. 

Kā arī jāpiebilst, ka totalizatoru favorīts mačā ir Briedis.