Briedis pēc uzvaras pār Dortikosu: "Mani zobi bija pirmais, kas iegrauzās trofejā"

briedis


Pasaules Boksa Supersērijas (WBSS) Muhameda Ali jaunais īpašnieks un pasaules čempions vidējā svara kategorijā latvietis Mairis Briedis sestdienas vakarā pēc punktiem uzvarēja (117:111, 114:114, 117:111) kubieti Junielu Dortikosu. Pēc cīņas Latvijas bokseris atzina: "Žēl, ka emocijās nevaru padalīties ar līdzjutējiem.

"Bīstami bija pirmie raundi, kur nācās pierast pie Dortikosa sitieniem, taču turpinājumā iegāju cīņas ritmā un lieki neriskēju, turpināju piekopt savu taktiku," par cīņu stāstīja Briedis.

Pēc uzvaras Briedis atzina: "Žēl, ka es nevarēju padalīties ar emocijām ar saviem līdzjutējiem un ar tiem cilvēkiem, kas ticēja man, kas lūdzās par mani un kas atsūtīja man ļoti enerģiskas un spēcīgas ziņas. Cerams, ka es padarīju jūs padarīju laimīgākus šovakar,"

Uzvara šajā cīņā latvietim vērtējama kā profesionālā boksera karjeras augstākais panākums. Viņš trešo reizi kļuvis par pasaules čempionu, bet titulam klāt nācis arī Supersērijas uzvarētāja tituls un izdevuma The Ring tituls.

"Kā jūs redzējāt, mani zobi bija pirmais, kas iegrauzās Muhameda Ali trofejā. Tas parādīja to, cik ļoti es, mana komanda un ģimene gaidīja šo brīdi. Paldies Dievam, ka mums to izdevās paveikt un iegūt šo trofeju. Ceļš uz šo uzvaru bija ļoti smags un sarežģīts - smags gan manam ķermenim, gan no finansiālās puses, jo tikai piecas dienas pirms sākotnēji paredzētā cīņas datuma tika pasludināta ārkārtas situācija. Toreiz [ cīņa sākotnēji bija ieplānota martā ] mēs cīņai bijām sagatavojušies ļoti profesionāli, tādēļ daudz līdzekļu aizgāja vējā," uzsvēra sportists.

Supersērijas finālu Briedis sasniedza ceturtdaļfinālā uzvarot Noelu Gevoru, pēc tam pusfinālā tiekot galā arī ar Kšištofu Glovacki. Latvietis karjerā guvis 27 uzvaras un vienu zaudējumu, kamēr Dortikosam šis bija otrais zaudējums 26 cīņās.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Džeimsa lieliskais sniegums nodrošina 'Lakers' iekļūšanu NBA finālos