Bertāns par 'Wizards' neveiksmēm: neesam vēl viens otru pilnībā sajutuši

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Vašingtonas Wizards latviešu spēlētājs Dāvis Bertāns pēc zaudējuma visās četrās šīs sezonas spēlēs atklāja, ka komanda vēl nav pilnībā iespēlējusies.

Vašingtonas klubs šonakt ar 107:115 (26:31, 20:21, 27:31, 34:32) savā laukumā atzina Čikāgas Bulls pārākumu. Latviešu basketbolists šajā mačā guva 20 punktus, taču tas neglāba komandu no ceturtās neveiksmes ceturtajā 2020./2021. sezonas mačā. Bertāns Ziemeļamerikā ieradās vēlāk par saviem komandas biedriem, jo saskārās ar problēmām vīzas nokārtošanā, tāpēc vēl nevienā spēlē nav aizvadījis savu optimālo spēles laiku. Pirmajos trīs dueļos viņš laukumā bija aptuveni 20 minūtes, bet otrdien Bertāns spēlēja 26 minūtes un aizvadīja līdz šim rezultatīvāko maču.


"Pieci pret pieci basketbolu nebiju spēlējis septiņus mēnešus, tāpēc nav viegli iekļauties ritmā, spēlējot pret pašiem labākajiem basketbolistiem pasaulē. Šobrīd esmu uzņēmis 60-70% no savas optimālās formas, ar ko pietiek šī brīža spēles laikam, taču svarīgākais ir sajust spēli un tās ritmu. Tas prasīs aptuveni pāris spēles, taču domāju, ka šodienas mača ceturtā ceturtdaļa bija solis pareizajā virzienā," pēcspēles atzina latvietis.

"Ir grūti, ka pirmajos mačos nevar palīdzēt Rui Hačimura," Bertāns meklē skaidrojumu, kāpēc nevedas spēle. "Domāju, ka trenerim nav viegli ar spēlētāju rotācijām, jo neesam vēl viens otru pilnībā sajutuši. Iepriekšējā sezonā bija pietiekami skaidrs, kurš sāks spēli un kurš cik minūtes pavadīs laukumā. Tas šobrīd ir liels izaicinājums, taču nedomāju, ka ir kāds specifisks iemesls, kāpēc uzbrukums nav tāds, kā vēlētos. Kā jau katrai komandai, arī mums nav bijis daudz laika, ko esam pavadījuši kopā. Jo īpaši grūti ir debitantiem, kuriem nebija iespējas aizvadīt treniņus kopā ar komandu."

"Kas tiek runāts ģērbtuvē, tas arī paliek ģērbtuvē. Vienīgais veids, kā varam izkļūt no šīs situācijas, ir strādāt kopā kā komanda - viens no otra mācīties un palīdzēt. Negatīvs noskaņojums par četriem zaudējumiem nepalīdzēs mums izcīnīt uzvaras," nosprieda sportists.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. 'Pafbet' Game Show viktorīna - nopelni naudu par savām zināšanām