Bertānam 13 punkti, 'Wizards' neizdodas sasmelt pirmajā pusē izlieto

Bertāns bloķējot metienu

Otro zaudējumu pēc kārtas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārajā čempionātā piedzīvoja latviešu Dāvja Bertāna un Anžeja Pasečņika pārstāvētais klubs Vašingtonas Wizards, kas izbraukumā ar 107:116 (28:33, 19:33, 34:30, 26:20) atzina Bostonas Celtics pārākumu.

Vašingtonas komanda šosezon izcīnījusi tikai divas uzvaras deviņās spēlēs, ieņemot Austrumu konferences pirmspēdējo pozīciju.

Dāvis Bertāns laukumā uzturējās 27 minūtes un 26 sekundes, kuru laikā guva 13 punktus, trāpot četrus no deviņiem trīspunktu metieniem un precīzi izpildot vienīgo soda metienu. Viņa kontā arī četras atēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, pārtverta bumba, taču latvietis pieļāva arī vienu kļūdu un iekrāja divas piezīmes. Bertāns spēli noslēdza ar pozitīvu +/- rādītāju: +7.

Savukārt otrs latviešu basketbolists Anžejs Pasečņiks kārtējo reizi netika iekļauts Burvju pieteikumā. Viņš šosezon piedalījies tikai vienā spēlē.

Jāpiezīmē, ka Bostonas Celtics rindās šonakt nevarēja spēlēt vairāki svarīgi spēlētāji, jo Robertam Viljamsam tika konstatēta saslimšana ar Covid-19, bet par viņa kontaktpersonām atzina Tristanu Tompsonu un Grantu VIljamsu. Celtics šosezon iekrājusi septiņas uzvaras desmit spēlēs.

Wizards vienībai nebija pārāk veiksmīga pirmā mača puse, jo puslaika pārtraukumā komandas devās ar rezultātu 47:66 Celtics labā. Trešās ceturtdaļas sākumā bostonieši izdarīja vēl vienu ātru atrāvienu, un uz brīdi atradās 28 punktu līderībā. Līdz ceturtdaļas beigām Wizards panāca -15, bet noslēdzošajā kvarterī izdevās panākt tikai četru punktu starpību (95:99). Tomēr turpinājumā virsroku atkal pārņēma mājinieki, kuri arī noturēja uzvaru līdz mača beigām.

Vašingtonas sastāvā ar 41 punktu atzīmējās Bredlijs Bīls, kurš iepriekšējā spēlē basketbola pasauli pārsteidza ar 60 gūtajiem punktiem. Tikmēr Celtics rindās 32 punktus iemeta Džeisons Teitums, bet 27 punktus un 13 bumbas zem groziem guva Džeilens Brauns.