Kluba sesto titulu prestižakajās Eiropas futbola klubu sacensībās UEFA Čempionu līga izcīnīja Vācijas Bundeslīgas titulētais klubs Minhenes Bayern. 'Bayern' futbolisti virs galvām cēluši jau sesto Čempion

'Bayern' futbolisti virs galvām cēluši jau sesto Čempionu līgas titulu

Minhenes Bayern izcīna Čempionu līga titulu

Kluba sesto titulu prestižākajās Eiropas futbola klubu sacensībās UEFA Čempionu līga izcīnīja Vācijas Bundeslīgas titulētais klubs Minhenes Bayern. Fināla spēlē Bavārijas klubs ar 1:0 uzveica Francijas augstākās līgas klubu Paris Saint-Germain, kas pirms mača tīkoja pēc sava pirmā triumfa Čempionu līgā.

"Esmu lepns par komandu. Mūsu augšupeja pēdējo desmit mēnešu laikā bijusi sensacionāla. Neesmu devis komandai nekādus ierobežojumus - mums kārtīgi jānosvin, jo esam to pelnījuši. Saku lielu paldies visai komandai. Ir tik daudz cilvēku, kuri palīdzējuši, šī uzvara pienākas arī viņiem. Komanda šodien bija apņēmības pilna. Parīzei bija daudz kvalitātes uzbrukumā, bet mēs aizsardzībā spēlējām pašaizliedzīgi. Uzskatu, ka bijām pelnījuši šo uzvaru, it īpaši otrajā puslaikā uzrādītā snieguma dēļ. Mums ir uzvarēt-griboši spēlētāji, un tas ir viss, kas trenerim vajadzīgs," pēc sava pirmā Čempionu līgas titula trenera amatā atzina Minhenes kluba stūrmanis Hanzi Fliks. Viņš Bayern grožus pārņēma vien pērnā gada novembrī.

Vācijas klubs aizvadījis izcilu sezonu, dominējot gan Bundeslīgas čempionātā, gan Vācijas kausā, gan Čempionu līgā, nodrošinot komandai trīskaršo titulu. Kas tāds iepriekš izdevies vienīgi Spānijas grandam Barcelona.

Bayern veiksmes ļoti lielā mērā ir ietekmējis zvaigžņotais Polijas uzbrucējs Roberts Levandovskis. Viņš 46 Bundeslīgas, Vācijas kausa un Čempionu līgas mačos izcēlies ar 55 vārtiem un desmit rezultatīvām piespēlēm. Tas ir absolūti labākais rādītājs katrā no sacensībām. Šis ir Levandovska pirmais Čempionu līgas tituls.

Vienīgos vārtus fināla mačā pret PSG guva 24 gadus vecais Francijas futbolists Kingslijs Komans. Viņš savā salīdzinoši īsajā futbolista karjerā ir paspējis izcīnīt divus Francijas (PSG sastāvā), vienu Itālijas (Juventus sastāvā) un piecus Vācijas čempionāta titulus, spēlējot Minhenes kluba rindās. Tagad uzbrucējs savam trofeju plauktiņam pievienojis arī uzvaru Čempionu līgā.

"Man tiešām jāuzsver tas, ka esmu ļoti, ļoti laimīgs. Šīs bija vienreizējs vakars, ne tikai klubam, bet arī visiem līdzjutējiem. Gribēju nospēlēt labi. Man nav nekas pret PSG, bet šobrīd par 100% esmu Bayern, tāpēc tik ļoti gribēju uzvarēt. Man bija jābūt profesionālim, nevarēju domāt par to [spēlēšanu pret bijušo klubu] spēles laikā. Protams, žēl Parīzi un jūtu tai līdzi, jo nāku no šīs pilsētas," pēc mača atzina Komans.

Pēc mača neizsakāmi sarūgtināti bija PSG spēlētāji, vairākiem izplūstot asarās. Parīziešu galvenais treneris Tomass Tuhels sacīja: "Atstājām laukumā savas sirdis. Darījām visu, lai uzvarētu, bet mums pietrūka izšķirošā sitiena. Varbūt varējām vēlēties lielāku bumbas kontroli, bet vienmēr nevar tikt pie visa. Jūtos iztukšots, arī es no sevis atdevu visu. Šobrīd esmu sarūgtināts, bet ne pārāk daudz tāpēc, ka pēc četrām trofejām un šī fināla, mums ir iemesls justies lepniem."

Pērn UEFA Čempionu līgā triumfēja Anglijas premjerlīgas klubs Liverpool, bet trīs iepriekšējos gadus dominēja Spānijas zvaigžņotais Madrides Real.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. NBA drafta loterijā Timberwolves tiek pie pirmās izvēles.Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!