Barcelona pēc zaudējuma Čempionu līgas ceturtdaļfinālā uzsākusi kluba pārmaiņas. Laliga vienība atlaidusi galveno treneri Enriki Setjenu. 'Barcelona' pēc neveiksmes Čempionu līgā atlaiž treneri.

'Barcelona' pēc neveiksmes Čempionu līgā sāk kluba pārmaiņas

Barcelona zvaigzne Lionels Mesi

Spānijas augstākās futbola līgas komanda Barcelona pēc zaudējuma Čempionu līgas ceturtdaļfinālā uzsākusi kluba pārmaiņas. Laliga vienība atlaidusi galveno treneri Enriki Setjenu, kā arī kluba sporta direktoru Ēriku Abidalu.

Pārmaiņas kluba rindās izraisīja piedzīvotā 2:8 sagrāve Čempionu līgas ceturtdaļfinālā spēlē pret Vācijas Bundeslīgas čempionvienību Minhenes Bayern. Tāpat pretēji bukmeikeru prognozēm komanda neuzvarēja Spānijas čempionātā, un pirmo reizi kopš 2007. gada palika bez nevienas trofejas.

Pārmaiņas klubs pirmdien iesāka ar komandas galvenā trenera Enrikes Setjana atstādināšanu no saviem pienākumiem. Turpinājumā Barcelona savos sociālo tīklu kontos paziņoja arī par sporta direktora Ērika Abidala atlaišanu.

Setjens pie komandas stūres stājās šī gada janvāri. Viņa vadībā komanda 25 mačos izcīnīja 16 uzvaras, piecus neizšķirtus un piedzīvoja četrus zaudējumus. Savukārt Abidals savā amatā stājās 2018. gada jūnijā. Šī gada sākumā Abidals tika pamatīgi kritizēts galvenā trenera Ernesto Valverdes atlaišanā.

Uzreiz pēc Setjena atlaišanas medijos parādījās baumas, ka pie komandas vadības varētu stāties Nīderlandes izlases treneris Ronalds Kūmans, kas 19. augustā tika apstiprināts arī oficiālā kluba paziņojumā. Līgums ar 57 gadus veco izbijušo Barcelona spēlētāju noslēgts līdz 2022. gadam.

Treneris Ronalds Kūmans

Kūmans trenera karjeras laikā vadījis vairākus top līmeņa futbola klubus: Liverpūles Everton, Southampton, Lisabonas Benfica, Amsterdamas Ajax, Valencia, kā arī Eindhovenas PSV. Viņa vadītās komandas ir trīs reizes triumfējušas Nīderlandes čempionātā.

Barcelona nokaitinātie līdzjutēji cerēja, ka tiks sarīkotas arī ārkārtas kluba prezidenta vēlēšanas, taču prezidents Hoseps Bartomeu amatā paliks vismaz līdz nākamajam gadam.

Medijos parādījušās baumas, ka kluba rindas vēlas pamest arī viens no līderiem Lionels Mesi, kurš publiskajā telpā vairākkārt kritiski izteicies par Barcelona vadību.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Kurš būs jaunais NBA čempions?

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!