Balcers pamet Otavu un pārceļas uz Sanhosē 'Sharks'

Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Otavas Senators neaizsargāto spēlētāju sarakstā bija ievietojis Latvijas hokejistu Rūdolfu Balceru, lai uzbrucēju varētu ievietot savā rezerves sastāvā. Tomēr situāciju izmantoja Sanhosē Sharks, pārņemot latvieti savā paspārnē. Sharks bija komanda, kas Balceru pirms pieciem gadiem draftēja savā komandā, taču tās sastāvā viņš nevienu spēli neaizvadīja.

Sarunā ar mediju pārstāvjiem Sharks galvenais treneris Bobs Bugnērs norādīja, ka Balcers vienībai pievienosies pēc pāris nedēļām. "Kad viņš ieradīsies, rēķinos, ka Balcers cīnīsies par vietu NHL komandas sastāvā."

Rūdolfs Balcers oktobrī ar Senators noslēdza jaunu divvirzienu līgumu uz vienu gadu. NHL noteikumi nosaka, ka Balceru šosezon nevar tik viegli nosūtīt uz fārmklubu - uzbrucējs sākotnēji jāievieto neaizsargāto spēlētāju sarakstā. Otavas klubs to arī izdarīja, taču citas NHL komandas nākamajās 24 stundās bija tiesīgas pārņemt latvieša līgumu.

Izdevību izmantoja Sanhosē Sharks, kur latvietis turpinās savu turpmāko karjeru. Viņa līgums būs tāds pats, kāds tas bija Otavas klubā.

Balcers NHL nonāca pateicoties tieši Sharks vienībai, kas viņu pirms pieciem gadiem draftēja ar 142. numuru. Latvietis gan nevienu spēli augstākās līgas komandā neaizvadīja, dimantu slīpējot Amerikas hokeja līgā (AHL), kur spēlēja Sharks fārmklubā Sanhosē Barracuda. 2017./2018. gada sezonā latvietis Barracuda rindās aizvadīja 67 spēles, kurās atzīmējās ar 23 precīziem metieniem un 25 rezultatīvām piespēlēm. 2018. gada septembrī Sharks latvieti iekļāva maiņas darījumā, lai no Senators iegūtu aizsargu Ēriku Karlsonu.

Planētas spēcīgākajā hokeja mekā Balcers Senators rindās aizvadījis 51 maču, tajos atzīmējoties ar 17 punktiem. Pērn AHL fārmklubā viņš 33 spēlēs iekrāja 36 punktus.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Bertāns: cerams, ka tāds sniegums būs arī nākamajās spēlēs