ASV sakauj Kanādu un triumfē U-20 pasaules čempionātā

ASV svin panākumu U-20 PČ

Cīņā par U-20 pasaules čempiona titulu hokejā, ASV valstsvienība finālā ar 2:0 apspēlēja Kanādas vienaudžus, kas ziemeļniekiem bija turnīra pirmais zaudējums.

ASV U-20 hokeja izlase pasaules čempionāta finālos jau ceturto reizi pēc kārtas spējusi pieveikt Kanādu. Iepriekš tas izdevās 2004., 2010. un 2017. gadā.

Vadībā amerikāņi izvirzījās mača 14. minūtē, kad precīzs bija Alekss Tarkots. Vadību ASV hokejisti dubultoja otrā perioda 32. sekundē. Vārtus guva Trevors Zīgrass, kurš rezultatīvi piespēlēja arī pirmajā golā. Mača turpinājumā bija vērojama liela Kanādas junioru ofensīva, ko amerikāņi spēja izturēt.

ASV vārtos visus 33 metienus spēja atsargāt Spensers Naits, kamēr Kanādas valstsvienības vārtu vīrs Denovs Levi atvairīja 19 no 21 metiena.

Par čempionāta vērtīgāko spēlētāju jeb MVP tika apbalvots zelta mačā divus punktus (1+1) iekrājušais Zīgrass, kurš visa turnīra gaitā guva septiņus vārtus, kā arī izpildīja 11 rezultatīvas piespēles.

"Uzskatu, ka pirmajos divos periodos pārsteidzām Kanādu ar to, cik prasmīgi spēlējām aiz vārtiem, un pret Kanādu neviens šajā turnīrā vēl nebija spēlējis tik cieši un agresīvi," pēc mača atzina turnīra labākais spēlētājs Zīgrass. "Abās trešdaļās guvām agrus vārtus, kas turpinājumā ļāva koncentrēties uz aizsardzību un nopelnīt sauso spēli. Pirms turnīra gribēju zeltu, un to mēs arī dabūjām."

Tikmēr mačā par bronzas godalgām triumfēja Somijas U-20 izlase, kas ar rezultātu 4:1 uzvarēja Krievijas vienaudžus. Latvijas ziemeļu kaimiņiem šī bija pirmā medaļa kopš 2006. gada.