Apkārt jau gads, bet brūces nedzīst - Kobes Braienta traģisko bojāeju pieminot

Tieši pirms gada pasauli pāršalca briesmīgu ziņu vilnis, kas informēja par leģendārā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Losandželosas Lakers spēlētāja Kobe Braienta bojāeju helikoptera avārijā. Kopā ar 41 gadus veco basketbolistu, dzīvības izdzisa vēl astoņiem cilvēkiem.

2020. gada 26. janvāra rītā kalnos pie Kalifornijas pilsētas Kalabasas notika Kobes Braienta privātā helikoptera Sikorsky-76 avārija. Bojā gāja ne tikai Lakers rekordists, bet arī viņa 13 gadus vecā meita Džanna. Tāpat dzīvība izdzisa lidaparāta pilotam Aram Zobajanam, Orinžas koledžas trenerim Džonam Altobelli, viņa sievai Kerijai un meitai Alisai, meiteņu basketbola trenerei Kristīnai Mauzerei, Peitonei Česterei un viņas mammai Sārai. Helikopters bija ceļā uz Braienta izveidoto Mambas sporta skolu, kur bija jānotiek Džannas, Peitones un Alisas basketbola spēlei. Lidaparāta avāriju izraisīja miglainie laikapstākļi, taču oficiāla apstiprinājuma par to nav. Visi, kas atradās helikopterā, gāja bojā pēc trieciena, nāvei iestājoties nekavējoties.

"Saka, ka laiks dziedē visas brūces. Traģēdija bija un joprojām ir traģiska mums visiem, kas ar to ir saistīti. Tas viss prasa laiku. Katram ir savs sēru process," atklāj Lakers superzvaigzne Lebrons Džeimss.

"Tuvojoties viena gada atceres dienai, sirdīs joprojām nevaram pieņemt, ka viņš ir patiešām aizgājis. Zinu, ka nevaru tam joprojām tikt pāri, tu vienkārši nespēj kam tādam noticēt," Lebrona teikto papildināja otrs Losandželosas kluba balsts Entonijs Deiviss.

Atmiņas pētnieks Naidžels Hants savos literārdarbos uzsvēris, ka cilvēkam ir nepieciešams apstrādāt traumatisko notikumu, lai to varētu pieņemt un atzīmēt. Tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc traģisku notikumu pieminekļi bieži vien tiek celti diezgan ilgu sprīdi pēc notikušā. Pērn publiskā atvadīšanās no Lakers leģendas Staples centrā notika vien mēnesi pēc traģēdijas. Tas bija ļoti emocionāls pasākums, kurā asaras nespēja noslēpt gandrīz neviens dalībnieks.

Lakers organizācija ir nolēmusi, ka šis datums šogad netiks pieminēts, tāpēc ka emocijas ir pārāk svaigas un brūces krevele vēl nav uzaugusi. Un patiešām - šķiet, ka tas noticis vien pāris mēnešus atpakaļ, taču paskrējis jau gads. Losandželosas klubs nerīkos nekādus pasākumus, lai pamodinātu traumu atpakaļ no zemapziņas.

Protams, ka rodas arī jautājums - vai emocionālās sāpes reiz zudīs? Kurš, metot basketbola bumbu, nav izsaucis vārdu "Kobe"? Nemaz nerunājot par viņa radīto Black Mamba sportistu mentalitāti. Kobes pāragrā aiziešana ir viena no lielākajām sporta sāpēm kāda jebkad piedzīvota.

Kobe Braients karjerā izcēlās ar vidēji mačā gūtiem 25 punktiem, 5,2 atlēkušajām bumbām un 4,7 rezultatīvām piespēlēm. Rezultatīvāko sezonu basketbolists aizvadīja 2005./2006. gadā, kad viņš guva 35,4 punktus spēlē. 2006. gadā viņš aizvadīja savu karjeras rezultatīvāko spēli - Black Mamba Toronto Raptors grozā salādēja 81 punktu, palīdzot komandai izcīnīt uzvaru ar 122:104.

20 gadus ilgo NBA karjeru Losandželosas klubā izcilais basketbolists noslēdza 2016. gada 13. aprīlī. Pēdējā oficiālajā izgājienā uz planētas labākās basketbola skatuves Kobe guva 60 punktus, kaldinotLakers komandas panākumu ar 101:96 pār Jūtas Jazz.

Ar Lakers vienību Braients izcīnīja piecus čempiona titulus. Divas reizes viņš tika atzīts par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju, bet vienreiz par regulārā čempionāta MVP. Kobes kontā ir arī divas Olimpisko spēļu zelta medaļas.