Adetokunbo otro reizi pēc kārtas kļūst par NBA regulārās sezonas MVP


Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Milvoki Bucks zvaigzne Jannis Adetokunbo saņēmis 2019./2020. gada regulārās sezonas vērtīgākā spēlētāja (MVP) apbalvojumu.

25 gadus vecais grieķu basketbolists Adetokunbo pie labākā spēlētāja goda ticis jau otro sezonu pēc kārtas. Pērn viņš balsojumā pārliecinoši pārspēja otrās vietas ieguvēju Džeimsu Hārdenu no Hjūstonas Rockets vienības.

Nepilnu mēnesi iepriekš Milvoki Bucks basketbolists saņēma apbalvojumu par NBA gada aizsardzības spēlētāju. Līdz ar to, vienā sezonā kļūstot par MVP un saņemot gada labāka aizsardzības spēlētāja balvu, Jannis Adetokunbo kļuvis tikai par trešo spēlētāju NBA vēsturē, kas spējis ko tādu paveikt. Iepriekš tas izdevās Čikāgas Bulls līderim Maiklam Džordanam, bet 1994. gadā to paveica Hjūstonas Rockets basketbolists Hakīms Oladžuvons.

Adetokunbo žurnālistu balsojumā saņēma 85 pirmās vietas, kamēr Losandželosas Lakers zvaigzne Džeimss saņēma 16 pirmās vietas, bet trešais finālists Džeimss Hārdens no Hjūstonas Rockets nesaņēma nevienu pirmo vietu.

Pēc rezultātu uzzināšanas sašutumu neslēpa otrās vietas ieguvējs Lebrons: „Tas mani nokaitināja. Tā ir patiesa atbilde. Tas mani nokaitināja, jo 101 balsotāju vidū man bija 16 pirmās vietas balsis. Tas mani nokaitināja vairāk nekā jebkas cits.”

„Nezinu, cik daudz viņi īsti skatās spēles,” atzina Lebrons Džeimss. „Es tagad neiešu un nestāstīšu, kādus kritērijus vajag ņemt vērā. Tas gadu gaidā ir bijis plūstošs jēdziens. Dažreiz tas ir labākais spēlētājs labākajā komandā, dažreiz tas ir puisis ar labāko statistiku, dažreiz nemaz nezina, kas tieši. Taču jā, Jannim pavisam noteikti bija iespaidīga sezona, par to nav nekādu šaubu.”

Adetokunbo pārstāvētā Bucks jau izkrita no NBA izslēgšanas spēlēm. Milvoki bāzētais klubs Austrumu konferences otrās kārtas piektajā spēlē atzina Maiami Heat pārākumu. Grieķu basketbolists komandai nevarēja pilnvērtīgi palīdzēt pēdējos divos mačos potītes savainojuma dēļ.

Regulārajā sezonā Adetokunbo vidēji mačā guva 29,5 punktus, izcīnīja 13,6 atlēkušās bumbas, kā arī atdeva 5,6 rezultatīvas piespēles.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. RFS kausa aizstāvēšanu sāks pret 'Audu'. liepājnieki uzņems 'Daugavpils'