Ceļazīmi uz Latvijas futbola kausa izcīņas pusfinālu trešdien, 21. oktobrī, izcīnīja FK Ventspils, FK Liepāja FK Valmiera un pērnā kausa čempione RFS uzvar rīdzinieku derbijā, tālāk tiek arī 'Liepāja'

Rīgas derbijā uzvar RFS, tālāk tiek arī 'Liepāja'

Darko Lemajičs

Ceļazīmi uz Viensviens Latvijas futbola kausa izcīņas pusfinālu trešdien, 21. oktobrī, izcīnīja FK Ventspils, FK Liepāja FK Valmiera un pērnais kausa čempions RFS.

Latvijas kauss rudenīgajā 21. oktobra dienā iesākās pērnās sezonas finālistu Jelgava stadionā, kur vietējā komanda uzņēma Ventspils futbolistus. Ņemot vērā, ka Jelgavas klubs pavisam nesen atbrīvojās no septiņiem spēlētājiem, esot domās jau nākamajā sezonā, nebija gaidāms, ka kurzemniekiem būs lielas problēmas atrast caurumus mājinieku aizsardzībā. Tomēr, tikai ar vienu leģionāru sastāvā, Jelgava spēja uzrādīt visai cienījamu sniegumu. Mača gaitā labas vārtu gūšanas iespējas bija uz abiem vārtiem. Pēc neskaitāmi daudz iespēju neizmantošanas, mača iznākums tika noteikts 11 metru soda sitienu sērijā. Tajā spēcīgāki bija ventspilnieki, kuri neiesita tikai vienu pendeli, kamēr mājinieki nespēja atrast vārtu tīklu pēc diviem raidījumiem.

Gandrīz paralēli, pusstundu vēlāk, spēli sāka Jūrmalas Spartaks un Liepāja vienības. Šis bija viens no gaidītākiem ceturtdaļfināla mačiem, jo abas komandas Virslīgas čempionātā atrodas visai neparocīgā situācijā, domājot par dalību nākamā gada UEFA Eirokausos. Kamēr liepājnieki pēdējā nogrieznī uzrāda labu sniegumu un izcīna uzvaras, visai nopietni buksē Jūrmalas klubs. Nekas nemainījās arī abu komandu duelī, jo pārliecinošu uzvaru ar 3:1 izcīnīja viesi no vēju pilsētas. Skaistu brīvsitienu liepājnieku rindās realizēja komandas līderis Artūrs Karašausks. Vārtu guvumi arī Eduarda Tīdenberga un baltkrieva Valērija Harbačika kontā. Pie rezultāta 0:3 Spartaks guva goda vārtus - 91. minūtē precīzs bija Leons Šipošs.

Tikmēr cienījamu sniegumu izbraukumā Valmierā spēja uzrādīt Virslīgas pastarītis Tukums, kas tikai mača trešajā kompensācijas minūtē ielaida vārtus pret Tamaza Pertijas trenēto vienību. Pēc skaisti izpildīta brīvsitiena uzvaru mājiniekiem atnesa Ēriks Punculs. Jāpiemin, ka komandas, Virslīgas čempionāta ietvaros, jau aizvadīja maču pirms četrām dienām, 17. oktobrī. Toreiz Valmiera ar 5:0 sagrāva kurzemniekus.

Ceturtdaļfināli noslēdzās ar saldo ēdienu - Rīgas derbiju mākslīgā apgaismojuma apspīdētajā Arkādijas stadionā. Ar rezultātu 3:2 uzvaru pār divkārtējo Latvijas Virslīgas čempionu Riga FC izcīnīja RFS, kas pagājušo gadu triumfēja Latvijas kausā. Uzvaras vārtus mājinieku labā guva Darko Lemajičs, kurš ar golu izcēlās divreiz.

Latvijas kausa izcīņas pusfinālu pāru izloze notiks piektdien, 23. oktobrī, bet spēles, visticamāk, norisināsies nākamnedēļ.

No 1936. gada pie Latvijas futbola kausa izcīņas trofejas tikušas 38 dažādas vienības, bet kopš neatkarības atgūšanas - divpadsmit. Turnīra uzvarētājs saņem ceļazīmi uz nākamās sezonas Eirokausu kvalifikāciju. Šīs sezonas kausa fināls notiks 8. novembrī Ventspilī.

Viensviens Latvijas kausa futbolā ceturtdaļfināla rezultāti:

FK Jelgava - FK Ventspils 0:1 (11m)

Jūrmalas Spartaks - FK Liepāja 1:3

FK Valmiera - Tukums2000/TSS 1:0

RFS - Riga FC 3:2

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Rešforda vēlais gols atnes 'United' uzvaru Parīzē