43 gadus vecais Hāra karjeru turpinās Vašingtonā


43 gadus vecais slovāku hokejists Zdeno Hāra vairs nepārstāvēs Bostonas Bruins vienību, karjeru turpinot citā Nacionālas hokeja līgas (NHL) komandā Vašingtonas Capitals.

Jau pirms Ziemassvētkiem Hāra Ziemeļamerikas medijiem atklāja: "Noteikti neskrienu notikumiem pa priekšu. Joprojām mīlu hokeju, vēlos iet laukumā un spēlēt. Ja viss būs kārtībā, tad to arī darīšu."

Vēlāk slovāka aģents sociālā tīmekļa vietnē Twitter ziņoja, ka par hokejistu interesējušās vairāk nekā 20 komandas, taču prioritāte ir pārrunas ar Bostonas Bruins.

Tomēr ar Bruins, kur augumā raženais hokejists spēlējis kopš 2006. gada, vienoties neizdevās, jo Bostonas klubs dodas citā virzienā, cenšoties atjaunot vienības sastāvu. Turpinājumā Hāra veica likumsakarīgu izvēli - pāreju uz citu NHL vienību Vašingtonas Capitals, kur aizsargs nākamajā sezonā pelnīs 795 tūkstošus ASV dolāru.

Pērn NHL regulārajā čempionātā Hāra piedalījās 68 spēlēs, tajās gūstot piecus vārtus un izpildot deviņas rezultatīvas piespēles. Slovāks aizvadīja arī 18 izslēgšanas spēļu mačus, kuros atzīmējās ar divām piespēlēm.

Spēlētājs planētas spēcīgākajā hokeja līgā spēlē jau kopš 1998. gada, kad ar 56. drafta numuru viņu izvēlējās Ņujorkas Islanders. Pēc četrām sezonām Ņujorkā, Hāra pārcēlās uz Otavas Senators komandu. Kopš 2006. gada hokejists bijis uzticīgs Bruins komandai, kuras rindās viņš 2011. gadā kļuva par Stenlija kausa ieguvēju.

Slovāku hokejists piedalījies 1553 regulārā čempionāta spēlēs, kurās guvis 205 vārtus un 451 rezultatīvas piespēles, bet Stenlija kausa izcīņā viņa kontā ir 18 vārti un 52 piespēles 195 spēlēs.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Bertāns par 'Wizards' neveiksmēm: neesam viens otru vēl pilnībā sajutuši