'Twitch' strīmošana - kā un kāpēc 'ielauzties' videospēļu industrijā?

platforma Twitch

Jau kādu labu laiciņu televīzijas popularitāte piedzīvo strauju lejupslīdi, vietu ieņemot dažādām alternatīvām, piemēram, YouTube un Netflix. Tomēr šobrīd, vairāk kā nekad agrāk, interneta lietotāju pārlūku vēsturēs parādās vietne Twitch.tv, kas ir lielākā strīmošanas platforma visā pasaulē.

Tiešsaistes straumēšana šobrīd ir īpaši aktuāla, līdz ar to tīmeklī ir vairākas strīmošanas platformas, taču populārākā ir tieši Twitch, kuru ikdienas apmeklē vidēji 15 miljoni interneta lietotāju. Kopš 2014. gada Twitch pieder ASV uzņēmumam Amazon, kas to iegādājās par aptuveni 970 miljoniem dolāru.

Lai kā cilvēkiem patiktu kritizēt kibersportu, šī nozare viennozīmīgi attīstās straujiem soļiem, ko tikai apliecina Twitch un citu strīmošanas platformu popularitāte. Jāpiemin gan, ka straumēt var ne tikai videospēles, bet pilnīgi jebko - pat to, kā tava vecmamma tamborē zeķes. Patiku Twitch lietotāju vidū iemantojuši arī kazino slotu spēlētāji, mākslinieki u.c.

Kas nepieciešams, lai sāktu strīmot?

Strīmošana patiešām var kļūt par jebkura cilvēka vienīgo iztikas avotu, taču šajā rakstā neieslīgsim sīkumos par to, kā cilvēki strīmojot nopelna naudu maizītei, bet apskatīsim lietas, kas nepieciešamas, lai to uzsāktu. Un godīgi sakot, tas ir pirmais solis veiksmīgai strīmera karjerai - no sākuma nav jāsatraucas par peļņu, jo tā nenāks tik ātri. Sākumā strīmošana jāuztver par hobiju, kas bieži vien tā arī ir. Cilvēki, kas popularitāti un peļņu vēlas iegūt uzreiz, nav piemēroti šai karjerai.

Protams, ka turpmākajos rakstos apskatīsim arī tik ļoti svarīgos faktorus par naudas pelnīšanu, auditorijas piesaisti, kā arī sev piemērotās nozares izvēli un citus jautājumus.

PAR TEHNISKO PUSI

Atceries, ka sākumā jauna strīmotāja auditorija nav liela, tāpēc dažādas kļūdas un nepilnības ir pilnīgi pieļaujamas. Tas nozīmē, ka, uzsākot straumēšanas karjeru, nav nepieciešams pats labākais un dārgākais inventārs, jo to var papildināt arī vēlāk. Skatītājiem visvairāk interesē, lai tev padodas tas, ko tu dari, bet ļoti svarīgu daļu nospēlē arī strīmotāja tēls. Ja tu spēlēsi izcili, bet būsi kluss un neinteresants, tad nekad neizdosies uzaudzēt auditoriju. Turpinājumā par tehnisko pusi.

JAUDĪGS DATORS ...VAI PAT DIVI

Strīmošana no ierīces pieprasa visai lielu jaudu, tāpēc nepieciešams ļoti labs gaming stacionārais dators. Jā, ir iespējams strīmot arī no portatīvā datora, tomēr daudz ērtāks ir stacionārais. Twitch straumēšanai iesaka vismaz Inter Core i5-4670 procesoru (protams, der arī AMD vai citu firmu alternatīva), astoņu gigabaitu (GB) RAMu un salīdzinoši jaunu operētājsistēmu. Protams, ka var strīmot arī no Apple firmas ierīcēm.

Saprotams, ka lielu lomu spēlē arī grafikas karte. Cilvēki, kuri ar datoru ir uz Jūs, var meklēt dažādas pamācībās platformā Youtube vai uzdot jautājumus veikala darbiniekiem. Kvalitatīvai Twitch strīmošanai ieteicams labs interneta savienojums - jo ātrāks, jo labāks. Ieteicamais augšupielādes ātrums ir vismaz trīs megabaiti sekundē, kas ir pieejams pārsvarā katrā mājsaimniecībā vai pat telefonā. Atceries, ka internetam labāk izmantot vada nevis WIFI savienojumu.

Tomēr daudzi strīmeri izvēlas atvieglot sev dzīvi un izmanto divus datorus un monitorus. Spēlēšana un strīmošana ierīcei var uzlikt pamatīgu slodzi, tāpēc vairāki geimeri izvēlas šo slodzi sadalīt uz pusēm, vienu datoru izmantojot spēlēšanai, bet otru strīmošanai. Un bez diviem monitoriem neiztikt, jo viens nepieciešams spēlēšanai, bet otrs - komunikācijai ar saviem sekotājiem.

Tomēr, ja neesi datoru fans, vai vienkārši nevēlies tērēt naudu tā iegādei, ir iespējams strīmot arī no spēļu konsules. Ja esi paspējis iegādāties jauno Xbox Series X vai Playstation 5 - super, tu vari kļūt par strīmeri. Ja tomēr vēl neesi atlicis naudiņu, lai nopirktu jaunākās konsules, neuztraucies, strīmot vari arī no iepriekšējiem modeļiem - Xbox One un Playstation 4.

MIKROFONS UN KAMERA

Lai gan sākumā vari iztikt ar austiņu mikrofonu, nākotnē vēlams iegādāties profesionālāku tehniku, lai saruna ar skatītājiem būtu daudz dzidrāka un baudāmāka. To pašu var teikt arī par kameru - sākumā iespējams iztikt ar vienkārši labu WEB kameru, tomēr jāliek aiz auss, ka Twitch lietotājiem patīk kvalitāte. Tomēr ļoti skaidru attēlu var iegūt ne tikai no dārgām kamerām. Jaunie strīmotāji var izmantot telefonu kameras, kas bieži vien ir ļoti labas. Tāpat ar datoru var savienot spoguļkameru (lietotas lētākās spoguļkameras nopērkamas sākot no 100 eiro), kas citiem, pēc hobija pamešanas, mētājas plauktos neizmantotas.

TWITCH KONTS UN STRĪMOŠANAS PROGRAMMA

Un visbeidzot, protams, Twitch konts un strīmošanas programma. Kamēr Twitch konta izveidei nevajadzētu sagādāt nekādas problēmas, straumēšanas programmas izvēle var sagādāt grūtības. Šobrīd populāra programma ir Open Broadcasting Software (OBS), jo tā ir multifunkcionāla un pats galvenais - pieejama bezmaksas. Tāpat daudzi strīmeri izvēlas XSplit, par kuru gan ir jāmaksā, lai to pilnvērtīgi izmantotu. Zemē metama nav arī paša Twitch piedāvātā Twitch Studio.


Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. 'Danucd' - latviešu strīmere ar vairāk kā miljons sekotājiem