Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) ieviesusi izmaiņas hokeja pasaules čempionāta (PČ) grupu sadalījumā, kurš 2021. gadā norisināsies Rīgā un Nākamgad uz Rīgu pošas Kanādas un ASV hokeja izlases

Rīgā nākamgad sagaidīsim kanādas un asv hokeja izlases

Pasaules Čempionāts Hokejā 2021 Rīga Latvija

Rīgā sagaidīsim Kanādas un ASV izlases

Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) ieviesusi izmaiņas hokeja pasaules čempionāta (PČ) grupu sadalījumā, kurš 2021. gadā norisināsies Rīgā un Minskā. Rīkotāji vienojušies, ka Krievijas hokejisti spēlēs vienā apakšgrupā ar Baltkrieviju, tādējādi Kanādas izlase nonāca vienā grupā ar Latvijas valstsvienību.

Rīgā B grupā spēkosies Latvija, Kanāda, ASV, Somija, Norvēģija, Vācija, Kazahstāna un Itālija, bet A grupā Minskā spēlēs Baltkrievija, Krievija, Čehija, Zviedrija, Šveice, Dānija, Slovākija un Lielbritānija.

IIHF Pasaules čempionāta grupas

Saistībā ar apkārt plosošo “Covid-19” vīrusu, 2020. gadā plānotais hokeja pasaules čempionāts Šveices pilsētās Cīrihē un Lozannā tika atcelts. 2021. gada čempionāta grupu sadalījumā, salīdzinot ar Šveicē plānoto, ir divas izmaņas – vietām apmainījušās Krievijas un Kanādas, kā arī Vācijas un Šveices valstsvienības.

Jau pēc tam, kad Latvija un Baltkrievija pieteicās organizēt pasaules čempionātu, tika panākta vienošanās, ka Krievija spēles aizvadīs Minskā. Tikmēr Šveices un Vācijas apmaiņa skaidrojama ar 2020. gada izmaiņām rangā.

Pēdējo reizi Latvijas hokeja izlase ar kanādiešiem tikās 2018. gada pasaules čempionātā, piedzīvojot zaudējumu papildlaikā ar rezultātu 1:2. Šis mačs ir īpaši iespiedies Latvijas fanu atmiņās, tāpēc gaidāmā cīņa būs ļoti principiāla. 2006. gadā Latvija pirmo reizi bija viena no PČ organizatorēm, arī tad kanādieši bija “letiņu” grupā, taču šo dueli caur sāpēm atceras vien paši rūdītākie hokeja fani – toreiz piedzīvots bezierunu zaudējums ar 0:11. Interesanti, kāds būs šīs spēles rezultāts, kad laiks nāks tuvāk, tad arī Tu spēsi publicēt savu prognozi mūsu PROGNOZES sadaļā, līdz tam gan vari apskatīt visu, ko vēl spējam piedāvāt dodoties uz sākumlapu.

Spriežot pēc pērno gadu uzrādītajiem rezultātiem un vietas rangā, Latvijai visspraigākā cīņa par izkļūšanu no grupas jeb iekļūšanu apakšgrupas labāko četriniekā būs ar Vācijas un Norvēģijas vienībām, kamēr par favorītēm tiek uzskatītas Kanādas, Somijas un ASV komandas.

Rīga 2021. gadā uzņems vienu no apakšgrupām un divus ceturtdaļfinālus. Otras apakšgrupas izspēle, abi pusfināli un medaļu mači norisināsies Minskas arēnā, kuras ietilpība ir paredzēta 15086 skatītājiem, kas ir aptuveni par pieciem tūkstošiem vairāk nekā “Arēna Rīga”.

Organizatori jau ir sākuši darbu pie grafika izstrādes. Viņu mērķis ir pārcelt čempionāta norisi divas nedēļas vēlāk – no 7. uz 21. maiju. Līdz ar to fināls norisinātos 7. jūnijā. Cerētās korekcijas saistītas ar to, ka, koronavīrusa dēļ, iespējams, aizkavēsies Nacionālās hokeja līgas (NHL) nākamās sezonas sākums, bet cilvēki ir ieinteresēti redzēt darbībā ripas virtuozus no hokeja mekas Ziemeļamerikā.

Izlasi arī mūsu rakstu par to, kas nepieciešams, lai kļūtu par profesionālu spēļu analītiķi?

Speletajiem.com komanda

Author image
autors
Juris Rumba e-pasts

Pēc izglītības žurnālists, bet sirdī kazino spēlētājs ar vairāk kā 15 gadus ilgu pieredzi.