Kā kļūt par veiksmīgu 'Twitch' strīmeri?

video spēļu spēlēšana

Laiks kāpt pāri stereotipiem un aizspriedumiem - kibersports un strīmošana ir darbs! Tāpat kā raidījums Superbingo tavā televīzijas ekrānā svētdienās pulksten 10:00, arī straumētāji un izklaidējoša satura veidotāji iegulda daudz darbu, lai iepriecinātu savus skatītājus. Šobrīd populārākā strīmošanas platforma ir Twitch, ko ikdienā apmeklē aptuveni 15 miljoni interesentu. Līdz ar to izķidāsim lācīša vārdā Twitch vēderu, lai saprastu - kā kļūt par iemīļotu personu šajā strīmeru un skatītāju piesātinātajā vietnē.

Jāatgādina, ka mēs jau apskatījām - kā un kāpēc ielauzties Twitch strīmošanā - šo lietu vairāk apskatot no tehniskās sagataves puses un saprotot, ka strīmošana, precīzāk kibersports/geimošana, ir niša, kas šobrīd ir pārkāpusi starta līniju un sākusi tīri labi ieskrieties.

Pirms kļūšanas par veiksmīgu strīmeri, sākumā noteikti jānosprauž savi mērķi un ieceres, kā arī vispārīgi jāizdara tik vienkārša lieta kā - jādefinē, ko tavā uztverē nozīmē vārds 'veiksmīgs'. Pieņemot, ka visiem ir tieksme pēc labuma sasniegšanas, kas sevī var ietvert naudu, atpazīstamību, jaunu un noderīgu kontaktu izveidi, kā arī, protams, daudz citu lietu, iziesim cauri soļiem, kas var palīdzēt mērķu sasniegšanai.

Ne visi cilvēki to saprot, taču strīmošana ir izcils peļņas avots, it īpaši tagad, kad tik daudz laika ir jāpavada savos mājokļos. Strīmojot savu mīļāko videospēli, vai jebko citu, var pelnīt dažādos veidos. Jauna strīmotāja pirmie Twitch ienākumi noteikti būs pēc kāda no skatītāja ziedojuma vai arī, ja kāds par maksu abonēs tavu kanālu, tādējādi atbalstot tevi kā satura veidotāju. Turpinājumā, kad esi iekrājis paprāvu sekotāju pulku un tavas tiešraides katru dienu vēro ne tikai vietējie atbalstītāji, var sākt cerēt uz dažādām sponsoru sadarbībām. Platformā Twitch reklāmu kāro ļoti daudz uzņēmumu, taču redzamākie ir geimeru enerģijas dzērienu firma G-FUEL, kā arī fitnesa piedevu ražotne Myprotein. Tāpat zem saviem strīmiem lietotājs var izvietot dažādas preces, kas visbiežāk ir geiminga aprīkojums. Ja kāds no skatītājiem caur tevis izvietoto linku nopērk kādu no šīm precēm, tad tu saņem daļu no ietirgotā. To sauc par affiliate mārketingu.

Pasaulē viens no bagātākajiem videospēļu strīmeriem ir Tailers Ninja Blevins. 29 gadus vecais amerikānis gadā nopelna aptuveni 20 miljonus ASV dolāru. Viņa galvenie ienākuma avoti ir Twitch un Youtube, taču videospēļu veterānam ir arī vairāki citi peļņas avoti - sava apģērbu un suvenīru līnija, reklāmas līgumi ar dažādiem uzņēmumiem (piemēram, Adidas un Red Bull), kā arī dažāda tipa affiliate mārketinga sadarbības. Ninja ir profesionāls pirmās personas šaušanas spēles Valorant spēlētājs, ko viņš visbiežāk arī strīmo, tomēr nereti viņa kanālā var vērot arī spēli Fortnite un League of Legends.

'Twitch' platformā atpazīstams strīmeris ar segvārdu Trump, kuram ir vairāk nekā 800 tūkstošu sekotāju, sociālajā tīmeklī Youtube izveidojis video par to, kā piesaistīt auditoriju un kļūt par veiksmīgu 'Twitch' satura veidotāju. Viņš uzskata, ka strīmeriem ir jāseko OPTICS (Opportunity - iespēja, Presence - klātbūtne, Technology - tehnoloģija, Interaction - mijiedarbība, Consistency - konstantums/rutīna and Skill - prasmes) principiem.

Jaunam videospēļu strīmotājam ir ieteicams strīmot spēli, ko nespēlē pārspīlēti liels daudzums lietotāju. Tas nozīmē - ja vēlies kļūt populārs Twitch platformā, strīmo jaunas, nesen iznākušas spēles. Piemēram, pēc Valorant iznākšanas, popularitāti iemantoja vairāki iepriekš neredzēti geimeri, bet šobrīd ielauzties starp labākajiem Valorant strīmeriem būtu daudz grūtāk.

Tāpat Trump uzsver, ka ļoti svarīga ir komunikācija ar saviem skatītājiem, kā arī strīma ekipējums - kamera un mikrofons - jo cilvēkiem patīk kvalitāte. Lai tavu strīmu apciemotu vēlreiz, ir ieteicams katru dienu straumēt vienā un tajā pašā laikā. Protams, ka vislabāk strīmot sev brīvā brīdī, taču ideālais moments būtu, kad tiešajā ēterā nav milzīgs skaits citu populāru geimeru. Visam pa virsu - tev ir labi jāprot izvēlētā videospēle, jo skatītāji nepaliek neprasmīga spēlmaņa tiešraidē.

Latviešu strīmeriem, kā darba valodu, būtu vēlams izvēlēties angļu valodu. Protams, ka kļūt par pašmāju atpazīstamu videospēļu guru nebūtu sliktākais scenārija iznākums, taču angļu mēle paver daudz vairāk iespēju. Par labu piemēru var nosaukt latviešu PUGB spēlētāju Danu Danucd Dimu. Viņa jau no paša sākuma strīmo angliski, kas ātrā laika sprīdī ļāva iemantot popularitāti. Šobrīd viņai 'Twitch' platformā ir vairāk nekā 600 tūkstoši sekotāju, bet viņas tiešraidi katru dienu vēro vairāk nekā divi tūkstoši interesentu. Arī platformā Youtube latvietei ir gandrīz 600 000 abonentu. Straujā izaugsme Danai Dimai atvēra vairākas durvis - šobrīd viņa ir daļa no profesionālas e-sporta komandas TSM, viņai ir sadarbības līgumi ar Logitech un G-FUEL, nemaz nerunājot par ienākumiem, ko atnes Twitch un Youtube.

Kā jau ar pilnīgi visu - pats grūtākais ir uzsākt. Ne jau tāpēc, ka tas būtu finansiāli prasīgs pasākums, bet gan tāpēc, ka jāpārkāpj žogam, ko prāts uzcēlis (kā teiktu Rūdolfs Blaumanis). Pirmajos strīmos nav nepieciešams satraukties par to, vai viss izdosies, jo sākumā ir ļauts (un citreiz pat vēlams) kļūdīties. Lai izaudzētu auditoriju, sākumā aicini savus draugus un ģimeni, kā arī iegūsti kontaktus, kad vēro citu strīmeru tiešraides. Veiksmi!