Online Pokers Latvijā

Reitings
⭐ ⭐ ⭐ ⭐
566 Spēlētāju Izvēle
100% līdz
100€
+ 100 WinSpins
18+ tikai jaunajiem klientiem. Minimālā iemaksa ir 20€. Piedāvājums ir spēkā pirmās 7 dienas pēc reģistrācijas.
Reitings
⭐ ⭐ ⭐ ⭐
955 Spēlētāju Izvēle
100% līdz
300€
+ ikdienas bonusi
18+ tikai jaunajiem klientiem. Jaunajiem klientiem. Minimālā iemaksa 1€. Lai saņemtu bonusu, atzīmējiet ''Piedalīties bonusa piedāvājumos'' pie reģistrācijas. 
Reitings
⭐ ⭐ ⭐
430 Spēlētāju Izvēle
Cashbacks līdz
€100
+ 100 free spini
18+ tikai jaunajiem klientiem. Minimālā iemaksa 20€. Lai aktivizētu bezriska griezienus, klientam jāatver spēļu automāts Dead or Alive 2.
Reitings
198 Spēlētāju Izvēle
0

"Spēlēt pokeru ir smags darbs. Neļauj nevienam to apstrīdēt," tā reiz teicis leģendārs pokera spēlētājs Stjū Ungars. Un patiešām, aiz šīs it kā vienkāršās kāršu spēles priekškara slēpjas, kas vairāk, kā vienkārša veiksme. Profesionāli pokera spēlētāji ir kā detektīvi, kuri cenšas nolasīt citu dalībnieku emocijas un slēpt savējās. Papildus tam pokerā panākumus ir grūti sasniegt bez mānīšanās jeb blefa, kas no spēlētāja pieprasa lielu drosmi, citreiz pat naivumu un neapdomību.

Visu šo iemeslu dēļ, kombināciju kāršu spēle ir tik populāra visā pasaulē, un daudzi cilvēki to pielīdzina sportam nevis azartspēlei.

POKERA VĒSTURE

Līdzīgi kā citiem vēsturiskiem notikumiem un faktiem, arī pokera vēsture ir grūti izsekojama, un tā ir piedzīvojusi sava veida evolūciju. Respektablais medijs history.com rakstā par pokera vēsturi teicis, ka vairāki vēsturnieki velk pokera spēles tradīcijas paralēles ar aptuveni 1000 gadus senām spēlēm. Tomēr atzīst, ka reālākais un izsekojamākais variants pokera aizsākumiem ir persiešu 16. gadsimta spēle As Nas.

Eiropas pokera priekštecis ir 17. gadsimtā Francijā spēlētā Poque. Francūžu Poque un Vācijas līdzinieks Pochen bija balstīti uz 16. gadsimta Spānijā spēlēto Primero. Šajā spēlē katram dalībniekam izdalīja trīs kārtis, un blefošana jeb lielu likmju veikšana uz sliktām kārtīm bija viens no spēles atslēgas elementiem, līdzīgi kā tas ir mūsdienu pokerā.

19. gadsimta sākumā franču kolonisti ieceļoja Amerikas Savienotajās Valstīs, kur iepazīstināja vietējos ar spēli Poque, ko amerikāņi vēlāk pārsauca par poker. Ziemeļamerikāņi jauno spēli padarīja modernāku un advancētāku. Savu popularitāti kāršu spēle ieguva transporta kuģu darbinieku vidū, to spēlēja gan ostās, gan uz klāja. Pokers bija populārs arī Amerikas pilsoņu kara laikā 19. gadsimta beigās.

Tālākā spēles attīstība bija tikai likumsakarība. Laikam ejot, pokers ieguva dažādus paveidus. Kopš 20. gadsimta septiņdesmitajiem gadiem spēlētākais pokera veids ir Texas Hold-em.

SPĒLES GAITA (Texas Hold'em)

1. Kāršu dalīšana. Spēles dīleris (kāršu dalītājs) katram dalībniekam izdala divas kārtis, kuras netiek atklātas citiem. Spēlējot draugu kompānijās, dīleris parasti mainās katru raundu pulksteņrādītāja virzienā. Spēlējot Online jeb tiešsaistē vai fiziska kontakta turnīros, katram galdam ir atsevišķs dīleris, kurš nemainās katru spēles raundu.

2. Blinds. Lai spēlē uz galda vienmēr būtu naudas summa, katru raundu pirmais cilvēks pa kreisi no dīlera veic obligāto small blind likmi pirms kāršu izdalīšanas. Nākošais spēlētājs pēc small blind veic obligāto big blind iemaksu. Lielais blainds ir divreiz lielāks par mazo blaindu. Mazais un lielais blainds tiek palielināts pēc attiecīgajā spēlē noteikto apļu skaita.

3. Pirmais likmju aplis. Pēc kāršu izdalīšanas pirmā roka pienākas cilvēkam pa kreisi no lielā blainda veicēja. Viņam likme ir jāpieņem, jāpalielina vai jānomet kārtis. Tāds pats princips attiecas uz pārējiem spēlētājiem. Ja kāds palielina likmi, tad atkal katram spēlētājam ir jāizvēlas likmi pieņemt vai nomest kārtis.

4. Flop. Pēc likmju pieņemšanas uz galdu tiek izdalītas trīs kopējās kārtis.

5. Otrais likmju aplis. Gājienu sāk cilvēks pa kreisi no dīlera. Online spēlēs un turnīros iedomātā dīlera lomā katru raundu ir cits cilvēks, kā minēts pirmajā punktā. Salīdzinot ar iepriekšējo likmju apli, otrajā aplī spēlētājam ir iespēja ne tikai palielināt likmi vai nomest kārtis, bet arī izlaist gājienu, sakot check vai trīs reizes viegli uzsitot pa galdu.

6. Turn. Pēc otrā likmju apļa uz galda tiek izdalīta ceturtā kopējā kārts.

7. Trešais likmju aplis. Trešajā aplī spēlētāji veic tās pašas darbības, kā otrajā aplī.

8. River. Pēc trešā likmju apļa tiek izdalīta pēdējā piektā kopīgā kārts.

9. Ceturtais likmju aplis. Arī ceturtajā aplī tiek veiktas tās pašas darbības, kā iepriekšējos.

10. Kāršu atklāšana. Ja pēc pēdējās likmes ir palicis vairāk kā viens spēlētājs, tad visi atklāj savas kārtis, sākot ar spēlētāju pa kreisi no dīlera (small blind veicēju). Ja pēc ceturtā likmju apļa ir palicis tikai viens spēlētājs, tad viņš kārtis var arī neatklāt.

POPULĀRĀKIE POKERA VEIDI

Texas Hold'em

Texas Hold'em ir populārākais pokera veids visā pasaulē. Tieši Hold'em ir tas pokera veids, kas katru gadu turnīros sapulcē labākos pasaules spēlētājus. Texas Hold'em ir elementārs pokera veids, ko ātri vien var apgūt jebkurš interesents. Izmantojot parasto 52 kāršu kavu, katram spēlētājam izdala divas kārtis. Uzvarētājs ir tas, kurš savāc spēcīgāko kombināciju, izmantojot piecas uz galda izliktās kārtis.

Arī Texas Hold'em ieguvis vairākus spēlēšanas paveidus, populārākie no tiem ir Hold'em Pineapple, Hold'em Crazy Pineapple. Parastajā ananasā katram spēlētājam tiek izdalītas trīs kārtis, no kurām viena ir jāatmet pirms flopa parādīšanas, tādējādi izvēloties subjektīvi divas labākās kārtis. Tikmēr Trakajā ananasā liekā kārts ir jāatmet tikai pēc flopa parādīšanas. Crazy Pineapple ir populārs ar to, ka spēlētājiem ir lielāka iespēja iegūt labākas kombinācijas.

Omaha

Omaha pokeru ļoti bieži spēlē dažādās amerikāņu filmās. Tas caurmērā ir līdzīgs Texas Hold'em, bet divu kāršu vietā spēlētājam tiek izdalītas četras. Savukārt kombināciju veidošanai, ar piecām uz galda izliktajām kārtīm, var izmantot vien divas.

Arī Omaha pokeram ir izveidojies ne viens vien apakš-paveids. Piemēram, Omaha Hi-Lo spēlē laimestu saņem spēlētājs ar labākajām un sliktākajām kārtīm.

Texas Hold'em un Omaha ir pasaulē spēlētākie pokera veidi, taču pietiekami populāri ir arī Razz, Seven-Card Stud, Chinese, Horse un daudzi citi.

POKERA KOMBINĀCIJAS

Royal Flush ir pokera stiprākā kombinācija. To veido viena masta piecas vērtīgākās kārtis - desmitnieka, kalpa, dāmas, kunga, dūža. Tomēr iespējamība, ka spēlētājs sakrās šo kombināciju ir viens pret 650 000, tāpēc pat ne visi profesionāli pokera spēlētāji savas karjeras laikā kādreiz ir atzīmējuši savā kontā šo kombināciju.

Straight Flush arī veidojas no viena masta piecām kārtīm, taču nav svarīgi, cik tās ir spēcīgas. Galvenais, lai tās ir pēc spēka augošā secībā. Piemēram, 7, 8, 9, 10, kalps. Straight Flush ir Flush un Straight kombināciju apvienojums. Iespējamība, ka spēlētājs sakrās šo kombināciju ir viens pret 72 000. Ja Straight Flush viena partijā ir diviem spēlētājiem, tad laimestu iegūst kombinācija ar augstāko sākuma kārti.

Four of a Kind ir kombinācija, kuru veido četras vienāda stipruma kārtis, piemēram, četri kalpi. Ja kombinācija ir diviem spēlētājiem, tad laimestu saņem tas, kura kārtis ir augstākas, spēcīgākas.

Full House. kombināciju veido trīs vienāda stipruma kārtis un divas citas vienāda stipruma kārtis. Full House veidojas no Three of a Kind un One Pair apvienojuma, piemēram, trīs devītniekiem un diviem kalpiem. Ja šī kombinācija ir vēl kādam spēlmanim, tad uzvar spēcīgāko trīs vienāda stipruma kāršu īpašnieks.

Flush kombināciju veido piecas vienāda masta kārtis, kurām nav svarīga secīgām. Piemēram, pīķa astotnieks, devītnieks, kalps, kungs, dūzis. Ja flush ir vairāk kā vienam spēlētājam, tad uzvar dalībnieks ar augstāko kārti.

Straight jeb spēlētāju vidū sauktā trepe ir kombinācija ar piecām kārtīm, kas ir pēc kārtas augošā secībā. Kārtīm nav jābūt no viena masta. Piemēram, pīķa devītnieks un desmitnieks, ercena kalps un dāma un kārava kungs. Ja Straight ir vairāk kā vienam spēlētājam, tad uzvar dalībnieks ar augstāko trepi.

Three of a Kind. Pietiekami spēcīga kombinācija ir arī Three of a Kind, kuru veido trīs vienāda stipruma kārtis. Ja šī kombinācija ir vairāk kā vienam spēlētājam, tad uzvar stiprākās kārtis vai augstākā kārts.

Two Pairs, One Pair ir visbiežāk sastopamās kombinācijas. Viens pāris - ja spēlētājam ir divas vienāda stipruma kārtis.

High End jeb augstākā kārts tiek ņemta vērā tad, kad neizveidojas neviena augstāk minētā kombinācija, vai gadījumos, kad vairākiem dalībniekiem izveidojusies vienādas kombinācija un ir jānosaka uzvarētājs.

POKERA STRATĒĢIJAS/PADOMI (Texas Hold'em)

Kāršu un kombināciju izvērtēšana

Vairāki profesionāli pokera spēlētāji uzsver, ka piedalīties spēlē vajadzīgs tikai tad, kad ir īstā sajūta. Sajūta, ka ir iespējams uzvarēt.

Protams, uzvaras sajūta var būt maldinoša, tāpēc pirms naudas ieguldīšanas nepieciešams izvērtēt iespējamos riska faktorus. Pirmkārt, spēlētājam jāsaprot kādas un cik labas kārtis ir nonākušas viņa rokās. Piemēram, nav vērts ieguldīt lielus līdzekļus, ja rokās tiek turētas ne pārāk spēcīgas kārtis. Tomēr ne vienmēr vājas kārtis ir slikti - ja tām nav pārāk liels diapazons vienai no otra, tad ir iespēja, ka spēlmanis var sakrāt straight. Tikpat labi, ja abas vājās kārtis ir no viena masta - pastāv cerība, ka uz galda izliks vēl trīs tā paša masta kārtis, kopā veidojot visai spēcīgo flush kombināciju.

Tikpat svarīgi, cik izvērtēt savas kārtis, ir arī izvērtēt pretinieku. Ļoti populārs pokera izteiciens ir "Zini, kad nomest dūžus." Protams, kad spēlētājam ir izdalīts dūžu pāris, viņam ir vislielākā iespēja uzvarēt šo partiju. Tas ir brīdis, kad vislabāk palielināt likmi. Tomēr bieži gadās, ka uz galda tiek izliktas pavisam nesaistītas kārtis, un kāds spēlētājs sāk veikt agresīvus gājienus. Šādos gadījumos nopietni jāapsver, vai nepieciešams piedalīties turpmākajā spēlē, jo pat divi vāji pāri ir spēcīgāki par diviem dūžiem.

Blefs

Bez blefa nav iedomājama neviena pokera spēle. Ar blefa palīdzību dalībnieks var maldināt pretiniekus par savu kāršu stiprumu vai tieši pretēji - vājumu. Tomēr ir svarīgi neblefot pārāk regulāri, lai pretinieki tam jau nav sagatavoti.

Spēlēt agresīvi

Starp spēlēšanu agresīvi un muļķīgu čipu izmešanu ir pavisam plāna robeža. Lai spēlētu agresīvi ir jāapzinās savu kāršu potenciāls, jāsaprot pretinieku aptuvenās kārtis un jāseko līdzi savai naudas bilancei. Pokers bieži paļaujas riskam, tāpēc nevajag baidīties būt agresīvam. "Kas neriskē, tas nevinnē"; "Kas neriskē, tas nedzer šampanieti" - ne velti runu līmenī ļoti bieži dzirdami šie izteicieni.

Visdrošākā pozīcija, kurā spēlēt agresīvu pokeru ir atrodoties pa labi no dīlera jeb esot pēdējam likmes veicējam. Tādā gadījumā spēlētājs var novērtēt, kādas kārtis varētu būt citiem spēlētājiem.

KUR SPĒLĒT ONLINE POKERU?

Tiešsaistes pokers ir pieejams lielākajos Latvijas totalizatoros un online kazino: Optibet, Betsafe, Olybet, Pafbet, ViensViens. Ieskaties šeit: Totalizatori Latvija

Pokeru iespējams spēlēt arī dažādos ārzemju saitos, piemēram, 1xbet un Betwinner.

Reģistrējoties ar kodu ''SPELETAJIEM" un palielini savu sākumbonusu par 30%.

Tev arī interesētu, Spēlēšana ar kriptovalūtu.