Liverpool pēc 30 gadu pārtraukuma kāpj premjerlīgas čempionu tronī

Liverpool futbolisti svin vārtu guvumu

Pēc 30 gadu pārtraukuma par Anglijas futbola augstākās līgas čempioniem ir kronēta Liverpool vienība.

Premjerlīgā līdz čempionāta noslēgumam atlikušas vēl septiņas spēļu kārtas, tomēr Liverpool sīvāko konkurentu Mančestras City apsteiguši jau par 23 punktiem, tādējādi priekšlaicīgi nodrošinot pēdējā trīsdesmit gadu mijā neiespēto, kā arī pērn tik ļoti tuvo – Anglijas premjerlīgas čempionu titulu.

"Ko gan es varu pateikt? Tas ir neticami. Tas ir vairāk, nekā jebkad varēju sapņot. Nevaru būt vēl lepnāks par manu treneru komandu un visiem cilvēkiem klubā, kopš es tajā ierados," intervijā ar mediju Sky atklāja Liverpool galvenais treneris Jirgens Klops. "Jau kopš pirmās dienas šis ir bijis ļoti aizraujošs ceļojums, kurš vēl nav galā. Izskatās, ka puišiem kājās ir vēl vairāki labi gadi."

Par agrajām titula svinībām Jirgena Klopa komanda var daļēji pateikties Londonas Chelsea klubam, kas 31. kārtā savā laukumā ar 2:1 uzveica tajā brīdī vēl vienīgos atlikušos titula pretendentus – Mančestras City.

Mača rezultātu 36. minūtē atklāja londoniešu spēlētājs Kristians Pulišičs. Tomēr 55. minūtē Kevins de Brujne ar soda sitiena palīdzību izlīdzināja spēles rezultātu. Fināla vārdu mača iznākumam izteica Viljans, kurš realizēja 11 metru soda sitienu, ko uz saviem vārtiem par spēli ar roku nopelnīja Fernandinju.

Tajā pašā kārtā liverpūlieši ar 4:0 pārspēja Londonas Crystal Palace.

Šis ir Liverpool kopumā 19. Anglijas futbola čempionāta uzvarētāju tituls, bet pirmais pēdējo 30 gadu laikā. Pirmais tituls tika izcīnīts 1901. gadā, bet pēdējais 1990.

Iepriekšējās divas sezonas čempiona kroni galvā vilka Mančestras City komanda, kura šosezon cīnās par vicečempiones titulu. Totalizatori kā WilliamHill prognozē augstas vietas abām komandām nākošajās sezonās.