FK Liepāja - Ventspils

08/11/2020 (13:00)

Jansons
Jansons
06/11/2020 10:54


Viensviens Latvijas kausa izcīņas futbolā finālā tiksies divas Kurzemes komandas - Liepāja un Ventspils. Svētdien pulkst. 13.00 komandu teju svarīgāko sezonas spēli, jo uzvarētājs saņems ceļazīmi uz nākošās sezonas Eirokausiem.

Lai gan abas komandas joprojām saglabā teorētiskas cerības uz iekļūšanu nākamās sezonas Eirokausos, gūstot trešo pozīciju Optibet futbola Virslīgā, izredzes ir visai minimālas. Liepāja ar 32 punktiem kopvērtējumā šobrīd ieņem sesto pozīciju, taču vēl priekšā četras spēles (Tukums2000, RFS, Jelgava un Valmiera). Maksimālais punktu skaits, ko vēju pilsētas futbolisti var iekrāt ir 44. Tikmēr ventspilnieki ar 34 punktiem ir piektie, taču arī viņi līdz čempionāta beigām nevar iekrāt vairāk par 44 punktiem (atlicis spēlēt pret Metta un Riga FC). Tikmēr šobrīd bronzas godalgās atrodas karantīnā esošā Valmieras vienība, kurai jāgūst tikai seši punkti atlikušajos četros mačos, lai nodrošinātu palikšanu Eirokausos. Pie tam vidzemnieku kalendārs ir pietiekami 'draudzīgs', lai to paveiktu - jāspēlē pret tabulas apakšgala komandām Jelgava, Metta un Daugavpils, kā arī jāizspēlē mačs pret Liepāju).

Ņemot vērā sarežģīto situāciju Virslīgā, kausa fināla Kurzemes derbijs būs komandu sezonas svarīgākais mačs nākamās sezonas kontekstā. Šo apgalvojumu apstiprināja arī Ventspils galvenais treneris Viorels Frunze: "Laikam jau šī būs sezonas svarīgākā spēle, jo pirmssezonā izvirzītais uzdevums bija iekļūt Eirokausos. Un svētdienas mačs būs spēle, kurā šo uzdevumu var atrisināt. No otras puses, uz kārts ir ne tikai Eirokausu ceļazīme. Tā tomēr ir spēle par trofeju, par kluba prestižu un godu. Jebkurš iegūts tituls ļauj futbolistiem ierakstīt savus vārdus kluba vēsturē, tā ka par mača svarīgumu nav iespējams pārspīlēt."

Kurzemnieki šosezon tikušies trīs reizes, katrai komandai izcīnot pa uzvarai un vienreiz nospēlējot neizšķirti. Tomēr svarīgi piebilst, ka liepājnieki zaudēja pirmajā tikšanās reizē, kad galvenais treneris Dmitrijs Mološs vēl tikai 'būvēja' komandu. Pēdējo reizi komandas tikās 25. oktobrī, kad Liepāja izbraukumā izcīnīja uzvaru ar 2:0.

Abas vienības šobrīd uzrāda labāku sniegumu, taču bieži mēdz teikt: Uzvarēs tas, kurš visvairāk to vēlas. Un šķiet, ka šobrīd vairāk to vēlas liepājnieki, kuri nespēja sasmelt sezonas sākumā izlieto, tāpēc savs spēks un degsme jāpierāda, uzvarot Latvijas kausa izcīņā.

Spēles prognoze:

Uzvarētājs (ieskaitot papildlaiku un pendeles) FK Liepāja @ 1.65 (Betsafe)

Jansons
Jansons
Likmes:
84 / 13 / 66
Pēdējās 5:
U U Z Z A
ROI:
-43.95 %