Lazio - Roma

15/01/2021 (21:45)

Kripto B. Dilans
Kripto B. Dilans
12/01/2021 19:14

Piektdienas vakarā futbola pasaules skatieni tiks pavērsti “mūžīgās pilsētas” virzienā, kur risināsies bēdīgi slavenais “Derby della Capitale” – galvaspilsētas derbijs. Uz papīra mājiniece būs “Lazio”, bet “Olimpico” stadionu par savām mājām sauc arī “AS Roma”, tādēļ statuss būs tikai formalitāte. Taču spēle… Tā ne tuvu nebūs formalitāte. It īpaši, zinot abu klubu savstarpējo vēsturi.

“Derby della Capitale” ir niknākais un vardarbīgākais derbijs Itālijā. Abu klubu līdzjutēji ir nesamierināmi, to attiecības vienmēr bijušas asas, taču pēdējos trīsdesmit gados tās pārvērtušās atklātā naidā. Fanus šķir politiskie uzskati un sociālais statuss. “Lazio” ir bagātnieku klubs, kamēr “AS Roma” pārstāv strādnieku šķiru. Atsevišķs stāsts ir “Lazio” fašistiski noskaņotie ultras, kuri laiku pa laikam liek runāt par sevi visā pasaulē. 1998./99. gada sezonā derbija laikā viņi stadionā izritināja 50 m garu plakātu “Aušvice ir Jūsu dzimtene, krāsnis ir Jūsu mājas”. Tas, protams, bija domāts “AS Roma” faniem. 2017. gadā ultras “Olimpico” stadionā izlīmēja antisemītiskas Annas Frankas uzlīmes, kurās meitene attēlota “AS Roma” formas kreklā. Ir bijuši nemieri, draudi un kas tik vēl ne, bet nu gan laikam aizrakstījos. Pie futbola!

Pēdējās sešās A sērijas spēlēs “Lazio” piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu, kad viesos ar rezultātu 2:3 piekāpās “AC Milan”. Divās izbraukuma spēlēs fiksēts neizšķirts, bet mājās pieveiktas “Fiorentina” un “Napoli”. Nedēļas nogalē “ērgļi” viesos ar 2:0 pieveica “Parma”.

“AS Roma” ir izcīnījusi par sešiem punktiem vairāk kā gaidāmā pretiniece, un A sērijas tabulā atrodas trešajā vietā. Pēdējās septiņās spēlēs piedzīvots zaudējums viesos pret “Atalanta” (1:4), spēlēts neizšķirti pret “Inter” (2:2) un izcīnītas piecas uzvaras.

Abu komandu treneri – Simone Inzagi un Paulu Fonseka – iepriekš tikušies divas reizes un abās spēlēs fiksēts neizšķirts 1:1.

Kā jau kārtīgos derbijos pienākas, piecos no pēdējiem sešiem “Derby della Capitale” parādītas vismaz sešas dzeltenās kartītes. Arī tā var būt ideja likmei.

Spēles prognoze:

Neizšķirts @ 3.60 (Betsafe)

Kripto B. Dilans
Kripto B. Dilans
Likmes:
12 / 0 / 18
Pēdējās 5:
U Z U Z Z
ROI:
12.2 %