Internacional - Gremio

24/01/2021 (21:00)

Kripto B. Dilans
Kripto B. Dilans
22/01/2021 13:06

Svētdien ceļosim pāri okeānam uz nepamatoti aizmirsto Dienvidameriku, kur norisinās daži no pasaules aizraujošākajiem un niknākajiem futbola derbijiem. Mūsu galamērķis šoreiz būs Portualegri pilsēta Brazīlijas dienvidos, kur plkst. 21:00 pēc Latvijas laika laukumā izies divas mūžam nesamierināmas pretinieces – “Internacional” un “Gremio”.

Derbija nosaukums “Grenal” ir atvasināts no abu klubu nosaukumiem – “GREmio” un “InternacioNAL”. Nokaitētas emocijas, masu kautiņi un saduršanas – tā dažos vārdos varētu raksturot šo abu klubu savstarpējos dueļus. Kā jau daudzu klasisku derbiju gadījumos, sāncensība sniedzas krietni ārpus futbola laukuma. “Gremio” ir vecākais no abiem Portualegri klubiem, to 1903. gadā dibināja bagāti pilsētas vācu kopienas futbola entuziasti. “Internacional” sešus gadus vēlāk izveidoja itāļu imigrantu bērni, kas nāca no Otrā apgabala – industriālās un bohēmiskās Portualegri apkaimes. Pirmie nopietnie asumi abu klubu starpā aizsākās 1918. gadā, kad masu kautiņa laikā tika sadurts “Internacional” pussargs. Spēle tika pārtraukta un pabeigta pēc trim nedēļām.

Ne tikai līdzjutējiem, bet arī spēlētājiem “Grenal” ir daudz vairāk kā futbola spēle. 2020. gada 13. martā, kad abas komandas tikās “Copa Libertadores” ietvaros, spēles laikā tika pārādītas astoņas sarkanās un sešas dzeltenās kartītes.

Mājiniece “Internacional” šobrīd atrodas Brazīlijas A sērijas galvgalī, taču no otrajā vietā esošās “Sao Paulo” to šķir tikai divi punkti. Savā laukumā komanda spēlē lieliski – piecpadsmit spēlēs izcīnīti 34 punkti (10-4-1). Šobrīd “sarkanie” turpina septiņu spēļu uzvaru sēriju. Nedēļas vidū ar rezultātu 5:1 tika sasista jau iepriekš pieminētā otrās vietas īpašniece “Sau Paulo”.

“Gremio” aizvadījusi par spēli mazāk kā gaidāmā pretiniece, 30 spēlēs izcīnīnot 51 punktu. Piecpadsmit izbraukuma spēlēs izcīnītas trīs uzvaras, divreiz zaudēts, bet 10 gadījumos spēle beigusies neizšķirti. Šobrīd “Gremio” turpina sešu nezaudētu spēļu sēriju.

Abu komandu treneru ceļi krustojušies sešas reizes, ne reizi neuzvarot Abela Bragas trenētajai “Internacional”. Divas reizes komandas spēlējušas neizšķirti, bet četras reizes pārāka bijusi “Gremio”.

Spēles prognoze:

Neizšķirts @3.10 (Betsafe)

Kripto B. Dilans
Kripto B. Dilans
Likmes:
12 / 0 / 18
Pēdējās 5:
U Z U Z Z
ROI:
12.2 %